Microsoft, Skype Web'i Dünya Çapında Kullanıma Açıyor

Microsoft, Skype Web'i Dünya Çapında Kullanıma Açıyor

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'ta kullanıma açılan Skype Web, beta sürecinde kısıtlı bir kullanıcı kitlesine merhaba demişti. Skype için daha geniş bir kullanım alanı yaratmak isteyen Microsoft, kısa süre içinde bu hizmetin beta sürecine tüm dünyayı dahil etmeye karar verdi. Tarayıcılar üzerinde anında mesajlaşma deneyimi yaşayabileceğimiz Skype Web, Türkçe'nin de dahil olduğu pek çok dili destekliyor.

Whatsapp'ın Web üzerinden hizmet vermeye başlaması Microsoft'un ayaklarını daha sağlam basmasına sağlamış olacak ki, Skype Web ilk duyurulduğunda kısa süre içinde kullanımının artacağını hepimiz bekliyorduk. Bu açıdan ünlü yazılım devinin erken adım atmasına şaşırdığımızı söyleyemem. Kısaca anlatmak gerekirse, web üzerinden anında mesajlaşmayı, sesli ve görüntülü görüşmeyi olanaklı kılan bu servis, tarayıcı üzerinden mikrofon ve kamera izinlerini vererek kullanılabiliyor. Hala beta sürecinde olduğundan tüm tarayıcıları desteklemeyen Skype Web'i tarayıcı ve işletim sistemine uygun eklentiyi indirerek test etmeye başlayabilirsiniz.

Desteklediği diller: Norveççe, Bulgarca, Arapça, Çekçe, Danca, İngilizce, Almanca, Yunanca, İspanyolca, Estonca, Fince, Fransızca, İbranice, Hintçe, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Flemenkçe, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Romence, Rusça, İsveççe, Türkçe, Ukraynaca, Basitleştirilmiş Çince ve Geleneksel Çince.

Skype Web'e ulaşmak için:

LastPass Hacklendi! Şifrenizi Mutlaka Değiştirin

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

YORUMLAR