Microsoft Store'da Oyun Hediye Edebileceksiniz

Windows Store Oyun Hediye Etme

Microsoft’un kendi oyunlarını ve uygulamalarını kullanıcılara ulaştırdığı Windows Store’da oyun hediye etme dönemi başladı.

Yapılan açıklamayla birlikte Windows Store üzerinden başka oyuncular için oyun satın alınabileceği duyuruldu.

Windows Store Age of

Eylül 2017’de büyük bir değişiklik yapan Microsoft, Xbox Live üzerinden hediye oyun alınabilmesinin önünü açmıştı. Birçok Xbox kullanıcısı tarafından heyecanla karşılanan bu özellik, başarılı şekilde uygulanmış ve Xbox kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı.

Benzer bir uygulamayı bilgisayar oyunlarının satıldığı Windows Store üzerinde de aktif hale getirmek için harekete geçen teknoloji devi, yakın zaman sonra Windows Store üzerinde yer alan oyunların hediye olarak başka oyunculara gönderilebileceğini dile getirdi. Xbox oyuncularının sıklıkla kullandığı hediye etme özelliğinin bilgisayar kullanıcıları için getirilmesi “geç olsun, güç olmasın” şeklinde yorumlar aldı.

Buna rağmen Windows Store hediye oyun özelliğine bazı sınırlamaların getirildiğini de söylenenler arasında yer aldı. Microsoft, indirimli oyunları satın alıp, hediye etmek isteyen kullanıcıları için kötü bir haber verdi: Şirket, 14 gün yani iki haftalık süre içerisinde sadece 10 farklı indirimli ürünün satın alınabileceğini söyledi. Çeşitli manipülasyonların önüne geçmek adına böyle bir karar aldığını belirten Microsoft, kısa süre sonra özelliğin kullanılmaya başlanacağını hatırlatarak, açıklamalarını sonlandırdı.