Microsoft Sunumunda Büyük Skandal!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından yapılan bir sunum, firma açısından büyük bir fiyaskoyla sonuçlandı. Microsoft'un kendi geliştirdiği Edge tarayıcısı üzerinden yapılan sunumun bir yerinde sunumu yapan kişi Chrome tarayıcıya geçiş yapmak zorunda kalıyor ve sunuma Chrome üzerinden devam ederek Edge'i çöpe fırlatıyor.

Yukarıdaki videonun 37. dakikası 10. saniyesinden sonra başlayan olaylarda sunumu yapan Microsoft sorumlusunun bir an duraksadığı görülüyor. Bu duraksamanın sebebi ise Edge tarayıcının kilitlenmesi ve sunumun devam etmesini engellemesi. Bu durumda sunum sorumlusu anında Google Chrome'u indirme kararı alıyor ve Chrome'u yükleyerek sunuma Chrome üzerinden devam ediyor. Bütün bu süreçte hem sunum sorumlusu, hem de sunumu seyreden kitle bıyık altından gülmeyi ihmal etmiyor, bir süre sonra bu gülüşmeler açıkça kahkahalara dönüşüyor.

Yapılan sunumun amacı ise potansiyel Microsoft Azure kullanıcılarına, uygulamalarını ve verilerini Microsoft'un bulut servisleriyle nasıl birleştirebileceklerini göstermekti. Her şey 37. dakakiya kadar çok güzel gidiyordu; fakat 37. dakikadan sonra Microsoft'un itibarını zedeleyecek malum olay gerçekleşti.

İzlediğiniz videonun Microsoft tarafından YouTube'a yüklenmesi ise işi daha da ilginç bir hale sokuyor. Normalde firmalar itibarlarını düşünerek bu tür videoları paylaşmamayı tercih ederler.

YORUMLAR