Microsoft Surface Book: Dünyanın En Hızlı 13 inç Dizüstü Bilgisayarı

Microsoft Surface Book: Dünyanın En Hızlı 13 inç Dizüstü Bilgisayarı

Microsoft’un 6 Ekim Windows 10 Etkinliğinde Surface Pro 4 ile karşımıza çıkacağını biliyorduk ancak Surface Book adını taşıyan Surface hayranları için özel tasarlanmış bir dizüstü bilgisayarı tanıtmaları sürpriz oldu. Yazılım devinin döndürülebilir yapıda ilk dizüstü modeli olma özelliğini taşıyan Surface Book, ön siparişe sunuldu.

Microsoft Surface Book Özellikleri:

Microsoft, bugünkü etkinlikte Windows 10 işletim sisteminde çalışan yeni amiral gemisi telefonlarının ve tabletinin yanı sıra dizüstü modelle karşımıza çıktı. Surface tableti tasarlayanların Xbox ekibindeki mühendislerle ortak çalışması sonucu ortaya çıkan Surface Book, magnezyum gövdeye sahip tasarımıyla dikkat çekiyor. Dokunma ve kalemi destekleyen 13.5 inç PixelSense ekranla gelen bilgisayarın kalbinde Intel’in Skylake ailesinden Intel Core i5 ve i7 işlemci ve Nvidia GeForce GPU (GDDR 5) bulunuyor. MacBook Pro’dan 2 kat daha performanslı çalışan (Microsoft’a göre dünyadaki en hızlı 13 inç dizüstü) bilgisaya çıkarılabilir arkadan aydınlatmalı klavyeyle geliyor. Tuşların basınca ses çıkartmadığı, sınıfında en iyisi olduğu etkinlik esnasında özellikle belirtildiğinden bu detayı atlamak istemedik.

Microsoft Surface Book Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

İki adet USB 3.0 portu, tam boyutlu SD kart slotuna sahip olan Surface Book, tek şarjla 12 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Unutmadan, ön siparişe 7 Ekim’de başlanacağı, 26 Ekim’de de satışa çıkacağı ve fiyatının 1499 dolar olacağı resmi olarak açıklandı.

Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı

YORUMLAR