Microsoft Surface Phone, Qualcomm Snapdragon 830 Üzerinde Çalışabilir

Microsoft Surface Phone, Qualcomm Snapdragon 830 Üzerinde Çalışabilir

Akıllı telefonlar arasında Lumia serisi ile bile kendine iyi bir yer edinemeyen Microsoft, yakın gelecekte bu durumu değiştirecek bir çalışma yapıyor olabilir. Surface Phone'da bu çalışmanın bir ürünü olacak gibi duruyor.

Her ne kadar akıllı telefonlar konusunda istediği başarıya ulaşamasa da, söz konusu olan dev bir firma, yani Microsoft. Hepimizin de bildiği gibi Surface Pro ve Surface Book şu an piyasadaki en güçlü dizüstü ve tabletlerden.

Bugün internete sızan yeni detay, Microsoft'un Windows 10 mobil sitesinde beliren yeni Qualcomm Snapdragon 830 işlemcisi. Açıklananlara göre Microsoft'un bir sonraki hamlesi daha bir güçlü olacak. Bu hamlenin sitede beliren Snapdragon 830 işlemcisiyle birlikte Surface Phone tarafından gerçekleşeceği yapılan yorumlar arasında yer alıyor. Sitede görünen model numarasının ise MSM8998 olduğu da ayrıca biliniyor.

Eğer Microsoft, yeni Snapdragon 830 işlemcisini Surface Phone ile birlikte bizlere sunarsa, zaten hali hazırda yeni nesil telefonlarını çıkarmış Samsung ve Apple ile iyi bir rekabete girebilir. Tabii ki şu an bir tahminde bulunmak için henüz erken, fakat biz yine de bu konuyla ilgili detayları takip etmeye devam edeceğiz.

Windows Phone'lar Yerini Surface Phone'lara Bırakıyor

Snapdragon 830'un Bilgileri İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR