Microsoft Surface Pro 3 Tablet Ortaya Çıktı

Microsoft Surface Pro 3 tablet sonunda ortaya çıktı ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahip bir laptop düşmanı olduğu kesin.

Microsoft Surface Pro 3 Tablet Ortaya Çıktı

Microsoft Surface Pro 3 tablet kimsenin beklemediği bir zamanda ortaya çıktı ve bu durum teknoloji dünyası için biraz sürpriz oldu. Bu defa laptoplara rakip olacağı söylenen tabletin özellikleri de bu hedefe uygun şekilde hazırlanmış. Ancak önceki Surface tabletlerin sahip olduğu kalınlık da giderildiği için ürünün tablet konseptine biraz daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

12 inçlik bir ekrana sahip olan Surface Pro 3 tablet, 2160x1440 piksel ekran çözünürlüğüne sahip ve bu sayede sadece iş adamları değil, öğrenciler, teknik çizimler yapanlar ve sanatçılar için de çok iyi bir alternatif olabiliyor. Beraberinde gelen kalem ve klavyeli kapağı sayesinde hem yazı hem de çizimler için ideal bir çözüm sunabiliyor.

Elbette bu ekran çözünürlüğünü ve boyutunu destekleyecek güçte bir işlemcinin varlığı da Surface Pro 3'ten beklenenler arasında. Microsoft da bunu biliyor ve Intel Core i7 işlemciyle sunduğu tabletin gerekli olan tüm işlem gücünü sağlayacağına hiç şüphe yok.

Dilerseniz ilk olarak cihazın fotoğraflarını aşağıdaki fotoğraf galerimizde görebilirsiniz.

Sadece 9.1 mm kalınlığa sahip olan ve 800 gram ağırlığındaki tablet, böylece eskiden olduğu gibi boyutlarının dezavantajlarını yaşamayacak. Her ne kadar diğer tabletlere göre hala kalın ve ağır olsa da, ürünün tabletlere değil laptoplara rakip olduğunu unutmamak gerek.

Ürünün işlemci seçenekleri i3'ten i7'ye kadar değişiklik gösteriyor ve depolama alanı da 64 GB ile 512 GB aralığında yer alıyor. Böylece tüm kullanıcılara yönelik olarak uygun fiyatların sunulması da mümkün hale geliyor. Surface Pro 2 tabletin ise Surface Pro 3 ile aynı anda satışta kalacağı bilgisi Microsoft yetkilileri tarafından aktarılıyor.

Cihazın tanıtım videosuna da göz atmayı unutmayın.

Gmail dosyaları Google Drive'a aktarıyor

YORUMLAR