Microsoft Surface Pro'yu Tamir Etmek Neredeyse İmkansız

Microsoft Surface Pro'yu Tamir Etmek Neredeyse İmkansız

Microsoft Surface Pro ülkemize henüz gelmese de yurtdışında giderek daha popüler hale geliyor ve elbette pek çok kişinin donanımsal sorunlar yaşayabileceğini göz önüne alırsak satışa sunulan ülkelerde cihazın içini açmaya dair çalışmalar da devam ediyor. Ürünü bozmadan açabilen iFixit adlı donanım blogunun bizlere bazı uyarıları var.

Anlaşıldığı kadarıyla Microsoft tabletinde Apple'ın yöntemini izlemiş ve deneyimli eller tarafından bile oldukça zor açılabilir ve parçalarına ayrılabilir bir şekilde ürünü hazırlamış. Cihazın oldukça sıkı bir şekilde kapanması için çok miktarda yapıştırıcı kullanıldığı ve bunları açmak için ısıtma tabancası gibi bazı ek malzemeler gerektiği ortaya çıktı.

Bunun yanında cihazın iç kısmında tam 90 adet vida yer alıyor ve neredeyse bütün parçalar yapıştırıcılar ile tutturulmuş durumda. iFixit'in cihazın tamir edilebilirliğine dair verdiği puan ise tam 10 üzerinden 1. Özellikle ekranın tüm çevresi boyunca kasaya yapıştırılmış olması, bataryanın da aynı şekilde düzenlenmiş olması cihazını kendisi tamir etmek isteyenler için oldukça zorlayıcı etkenlerden birisi.

Android 4.2.2 son Jelly Bean sürümü mü?

YORUMLAR