Microsoft Surface Tablet Üretimini Arttırıyor

Microsoft Surface Tablet Üretimini Arttırıyor

Microsoft Surface tabletini piyasaya sürdükten sonra tabletin satışlarına dair olumlu göstergeler ortaya çıkmaya başladı. Özellikle online Microsoft mağazalarında tükenen Surface tabletin satışında yaşanan aksaklıklardan dolayı Microsoft’un da şikayetçi olduğu biliniyordu. Bu soruna karşı önlemler almak isteyen Microsoft’un Surface üretimini artıracağına dair bazı işaretler de ortaya çıkmaya başladı.

Microsoft’un bugün gerçekleştirdiği konuya dair açıklama Surface Genel Müdürü Panos Panay tarafından yapıldı ve şu şekilde oldu:

“Surface’e olan halk ilgisini görmek çok etkileyici. Üretimimizi arttırdık ve müşterilerin Surface ile etkileşime geçerek satın alabilecekleri yolları da genişletmeye çalışıyoruz.”

Microsoft Dağıtım ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Steve Schueler’ın açıklamaları ise bunu destekler nitelikte oldu:

“Planımız Microsoft Surface’in dağıtım kanallarını ilk yılın ardından distribütörlere de genişletmek. Distribütörlerin büyük ilgisinden dolayı muhtemelen Windows RT işletim sistemli Surface’i çok daha erken dağıtmalarına imkan verebiliriz.”

Microsoft Surface sadece ABD ve Kanada’da Microsoft’un kendi mağazalarında direkt olarak satılıyor. Avustralya, Çin, Fransa, Almanya ve İngiltere’de ise sadece online mağaza kullanılarak satın alınabilen tabletin hem bu ülkelerde hem de online olarak satış dahi yapılmayan diğer ülkelerde bahsedilen bu distribütörler aracılığıyla satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR