Microsoft Sürpriz Bir Karar Daha Aldı: Elveda Windows 8

Bundan kısa bir süre önce Windows 7 işletim sisteminin fişini çeken Microsoft'un yeni hedefi Windows 8 oldu. Bütün kullanıcılarının Windows 10 işletim sistemine geçmesini isteyen Microsoft, planlarını adım adım başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor.
Windows 10 işletim sistemindeki kişi sayısı, sadece 5 ay önce Windows 7 kullanan kişi sayısını geçmeyi başarmıştı. Ancak buna rağmen yine de, Windows 7 kullanıcı sayısı hiç de azımsanmayacak oranlara ulaştı.

Microsoft yaptığı güncelleme aktivitelerini devre dışı bırakarak, Windows 7 işletim sistemini tamamen bitirmek istiyor. Microsoft'un tüm bunlara ek olarak, Windows 8 işletim sistemi kullanan kişileri de vazgeçirmesi gerekiyor.

Microsoft, 2023 olan bitiş tarihini öne aldı

Windows 7 işletim sisteminden, Windows 10 işletim sistemini hemen geçmek istemeyenler için Windows 8 son derece kullanışlı. Microsoft, bunun farkına varmış olmalı ki, acele bir karar alarak bu işletim sistemini bitirmek istedi.

Normal şartlarda, 2023 yılına kadar Windows 8 kullanmak mümkündü. Ancak Microsoft, bu tarihi 1 Temmuz 2019 a kadar ilerletti. Microsoft eski işletim sistemi olan Windows 7 üzerinden herhangi bir ödeme faaliyeti veya  geliştirme işlemi yapamıyorsunuz. Windows 8 için şu anda yalnızca güncelleme desteğinin kesilmesi kararı verildi. Ancak ilerleyen dönemlerde, Windows 8 için de aynı planlama yöntemi  uygulanacaktır.

Microsoft’un bu stratejisini doğru buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

   

YORUMLAR