Microsoft, SwiftKey'i 250 Milyon Dolara Satın Alıyor

Microsoft, SwiftKey'i 250 Milyon Dolara Satın Alıyor

Android telefon ve tablet sahiplerinin uzun süredir severek kullandığı klavye uygulaması SwiftKey, Microsoft tarafından 250 milyon Dolar karşılığında satın alınıyor.

SwiftKey hayranlarını endişelendirecek bir haber gibi görünmesine rağmen konu ile alakalı resmi bir açıklama yapmayan Microsoft'un SwiftKey ile ilgili planları henüz netlik kazanmadı. "Financial Times" kaynaklı habere göre teknoloji ve yazılım devi Microsoft, standart klavye uygulamalarından sonra en çok tercih edilen kalvye uygulaması olmayı başaran ve gelişmiş teknolojilere sahip olan SwiftKey'i satın alıyor.

SwiftKey, Android telefon ve tabletleri üzerinde kullanıcılara sunmuş olduğu bol fonsksiyonlu ve rengarenk klavyeler sayesinde zamanla daha da popüler olmayı başaran bir Android uygulaması. Henüz uygulamayı görmediyseniz ya da denemediyseniz haberimizin altındaki indirme bağlantısını kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sunulan ücretsiz temalar dışında ekstra para ödeyerek birçok temayı da kullanabilme lüksünüz bulunuyor.

Son zamanlarda başarılı mobil uygulama geliştiricilerini birer birer satın alarak bünyesine dahil etmeye devam eden Microsoft, satın aldığı uygulamaların bazılarını tamamen değiştirerek kendi servisleri ile entegre etse de, bazılarını aldığı gibi bırakıp sadece daha fazla geliştirme yolunu izliyor. Bu nedenle de SwiftKey'i önümüzdeki günlerde ne gibi değişiklikler bekliyor bilemiyoruz. Bunun belli olması için Microsoft tarafından yapılacak resmi açıklamayı beklemek zorundayız.

Sizce Microsoft 250 milyon Dolar karşılığında SwiftKey'i almalı mıydı? Siz olsanız ne yapardınız? Bizlere yorum bölümünden konuyla ilgili düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

YORUMLAR