Microsoft Takvim ve Outlook Uygulamaları HoloLens’e Geldi

Microsoft Takvim ve Outlook Uygulamaları HoloLens’e Geldi

Artırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens’in ilk resmi Microsoft Windows uygulamaları, Calendar ve Outlook oldular.

Microsoft Outlook ve Calendar uygulamaları bundan böyle HoloLens ile kullanılabilecek. Artırılmış gerçeklikle bütünleşmiş ofis uygulamaları aslında alışılmışın dışında bir durum. Kullanıcıların olukça farklı bir ortamda randevularını düzenlemeleri ve e-postalarını kontrol etmeleri şimdiye kadar pek tecrübe edilmiş bir şey değil. Ancak Microsoft HoloLens, bu uygulamaları bünyesine almakla günlük ve kurumsal yaşamın artırılmış gerçeklik platformunda birbiriyle kaynaşmasını hedefliyor.

Bu hedefinde şimdilik ne kadar başarılı olduğunu söylemek güç. Ancak HoloLens’in hedefi; her şeyin bir arada ve entegre bir şekilde artırılmış gerçeklik evrenine aktarılması, bununla beraberbir  bütünlük oluşturabilmesi olduğu için bu uygulamaları seçmek yanlış bir başlangıç da sayılmaz.

Microsoft Windows 10 uygulamalarının çoğunun artırılmış gerçeklik evrenine aktarılacağını uzun süredir ifade ediyordu. Minecraft ile bunun oldukça etkili bir demosunu da yapmıştı. Ancak günlük yaşam ve kurumsal uygulamalarla ilgi neredeyse hiçbir örnek görememiştik. Calendar ve Outlook uygulamaları ise HoloLens’in gelecekte tek başında bir işletim sistemi aracı cihazı olabileceğini müjdeliyor. 

HoloLens ile Holografik İletişim Gerçekleştirildi

Microsoft HoloLens Yine Akılları Durduracak Bir Uygulama Geliştirdi

şte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

YORUMLAR