Microsoft Talko Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

Microsoft popüler konuşma uygulaması Talko'yu bünyesine kattığını resmen duyurdu.

Microsoft Talko Mesajlaşma Uygulamasını Satın Aldı

Microsoft'un eski yöneticilerinden Ray Ozzie tarafından kurulan Talko mobil mesajlaşma uygulaması, Microsoft tarafından Skype üzerinde geliştirilmek için satın alındı.

Yazılım devlerinden Microsoft, popüler anlık mesajlaşma servisi Skype'ı daha iyi hale getirmek için Talko'yu satın aldı. Her iki şirketin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Talko artık Microsoft'un bir parçası olup Skype ve Skype for Business'ın geliştirilmesi için kullanılacak. Eğer Talko'ya aşina değilseniz şöyle tanıtılabilir. Talko iOS üzerinde yer alıp kullanıcıların birbiriyle anlık olarak mesaj ve medya üzerinden takım olarak iletişim kurmasına dayanan mobil bir uygulama. İş dünyasında yaygın olarak kullanılan Talko'nun Android platformuna geçmesinin de planları yapılıyordu.

Microsoft'un Talko'yu satın alma haberinin yayılmasıyla birlikte Talko kullanıcıları için bir de uyarı mesajı yayınladı. Kullanıcılarından video, ses ve mesajları yedeklemesini isteyen Talko Mart 2016 tarihinde tamamen kapanarak Skype bünyesine geçecek. Satın almanın bedeli ise açıklanmadı. Skype üst düzey çalışanlarından Gurdeep Singh Pall'ın kendi blogunda,Talko personelinin bundan sonra Skype ve Skype for Business için çalışacaklarını ifade ediyor. Bu anlaşma ile birlikte Microsoft hem yeni çalışanlara, hem de yeni teknolojilere kavuşmuş oldu. Bu satın almanın Skype üzerindeki etkileri bakalım nasıl olacak.

Skype Aramaları Nasıl Kaydedilir?

YORUMLAR