Microsoft'tan Sıra Dışı Windows 95 Duyurusu

microsoft windows 95

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft, yıllar sonra Windows 95’i tekrar sahneye çıkardı; ancak yapılan açıklama yazılımla alakalı olmaktan çok öteydi. Şirket, Windows 95 logolu kazak tasarladıklarını duyurdu!

microsoft windows 95 1

Geçtiğimiz yıllarda duyurulan Xbox One Onesie kıyafetinden sonra modaya yatırım yapmaya devam eden Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Windows 95 süveteri hazırladığını belirtti. Resmi hesaptan yapılan paylaşım şöyleydi:

“En son özel Windows 95 ‘softwear’’ [yazılım olarak çevirdiğimiz software teriminin, wear yani giyim ile değiştirilerek yapmılmış kelime oyunu]. Çirkin Windows süveterini almak ister misiniz? Sizden gelen DM’lere bekliyoruz; çünkü bize mesaj gönderen bazı şanslı kişilere bunlardan vereceğiz.”

microsoft windows 95 2

Gören birçok kişi kazağın oldukça çirkin olduğunu kabul edip Microsoft ile aynı çizgide buluşurlarken, yeni tasarımın satışa çıkmayacağı da belirtildi. Yani sınırlı sayıda üretilen ve Microsoft tarafından üretilmesi sebebiyle koleksiyonlar için oldukça güzel bir parça olabilecek Windows 95 kazağını alabilmek için Microsoft’a özel mesaj göndermeniz yeterli.

Gönderdiğiniz mesajla Microsoft’un sosyal medya ekibini ikna edebilirseniz, şimdiye kadar on binlerce kişinin ilgisini çeken yarışmada kendinize bir şans yaratıp, şansı birkaç kişiden biri olabilirsiniz.