Microsoft'tan Windows 10 İçin Ücretsiz Yarış Oyunu

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına özel olarak yeni bir yarış oyunu sundu. Miami Street adındaki oyunun yalnızca mouse yardımıyla oynandığı ifade ediliyorken, oyunun tamamen ücretsiz olarak paylaşıldığını belirtmek gerekiyor.

Mobil cihazlarda bir hayli meşhur olan CSR Racing tarzında olan Miami Street'te araba kontrollerini veya gaz-fren verme işlemlerini yapmıyorsunuz. Yalnızca gerekli yerlerde vitesi değiştirdiğiniz oyunun grafik kalitesindeki detaylar dikkat çekiyor. 7GB'a yakın depolama alanı isteyen oyunun çok düşük sistemli Windows 10 cihazlarda bile çalışması ise olumlu karşılandı.

İngiltere merkezli oyun geliştirme stüdyosu Electric Square tarafından tasarlanan oyunda farklı türde yarış arabaları yer alıyorken, bu arabaların başarılı tasarımları ise dikkat çekiyor. Her yarış sonunda çeşitli ödüller veren Miami Street'in zamanla daha da genişleyeceği dile getirildi. Daha fazla yarış haritası, daha fazla özellik ve araba geleceği belirtilen oyunun şimdilik belli bölgelerde indirilebilir olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Son olarak oyunun Microsoft Mağazasında, Windows 10'a özel olarak oyun yayınlanması da oyuncuları şaşırtmış durumda. Özellikle son zamanlarda Microsoft Mağazasına büyük önem gösteren Microsoft'un ilerleyen dönemlerde bu tarz ücretsiz oyunlar sunarak daha fazla kullanıcıya erişmek istediği düşünülüyor. Yani şrketin yeni politikası Miami Street ile başlamış olabilir, bunu zamanla göreceğiz.