Microsoft Telefon Şarj Eden Pantolon Yaptı

Microsoft Telefon Şarj Eden Pantolon Yaptı

Microsoft, giyilebilir teknolojide ilginç bir tasarımla dikkatleri üstüne çekti. Tasarlanan bu pantolonun ön cebi telefonunuzu şarj ediyor!

Mobil cihazlarımızın en büyük sorunlarından biri şarjlarının çabuk bitmesi. Microsoft'un satın aldığı Nokia'nın 150 gramlık kablosuz şarj tabakası DC-50 kullanılarak tasarlanan pantolonun cebine telefonunuzu koyduğunuzda rahatça taşımakla kalmıyor aynı anda şarj edebiliyorsunuz. Giyilebilir teknoloji konseptini saatin ötesine taşımak istediğini söyleyen İngiliz tasarımcı Adrien Sauvage'ın tasarladığı ve “Modern Man” adını verdiği pantolon, öncelikle Lumia 930 cihazlarla uyumlu olarak üretildi. Microsoft Mobile Pazarlama Müdürü Adam Johnson, firmanın modaya ayak uydurmayı sevdiğini ve moda haftalarını yakından takip ettiğini söylerken, pantolonun Amazon'dan ön siparişe açıldığı da belirtiliyor.

Fiyatı henüz belirtilmeyen pantolonun 350 dolar civarında satılacağı dedikodular arasında yerini alırken, yıkanamayan bu prototip ürünü geliştirmedikleri takdirde teknoloji düşkünü birkaç ünlü dışında satamayacaklarını öngörüyoruz.

Adobe'den iPad Kullanıcılarına Özel Dijital Kalem ve Cetvel: Ink ve Slide

Twitter Artık GIF'i Destekliyor

YORUMLAR