Microsoft Translator 7 Dilde Konuş-Çevir Hizmetini Başlattı

Microsoft Translator 7 Dilde Konuş-Çevir Hizmetini Başlattı

Teknoloji devlerinin birbirine üstünlük kurma çabalarını her zaman ilgiyle takip ediyoruz. Neredeyse hepsi her konuda 'en iyi' olma misyonlarını sürdürürken, ortaya muhteşem hizmetler çıkarmayı da ihmal etmiyorlar. Son olarak Microsoft, Translator'da ciddi bir atağa kalktı ve seyahat ederken tercüme sorununu ortadan kaldıracak bir hizmeti hayata geçirdi. Bir başka deyişle, Microsoft Translator'da bundan böyle konuş-çevir devri başlıyor.

Yeni bir konuşma özelliği gibi görünse de Microsoft Translator'ın işlevi rekabet ettiği markalardan ayrılıyor. Mandarin, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dillerinde canlı çeviri yapmaya olanak sağlayan hizmet, insanların birbiriyle olan iletişiminde adeta çığır açacak. 

Daha önce Microsoft'un çeviri alanında yaptığı yenilikleri yazdığımız haberlere göz gezdirdiyseniz, web üzerinde yazışırken bile çevirinin mümkün olacağından bahsetmiştik. Tek başına değerlendirildiğinde fonksiyonel olarak Google Translate ile benzerlik gösterse de, Microsoft Translator bir akıllı saat ya da akıllı telefona entegre bir şekilde çalıştığında farklı dil kökenlerine sahip konuşmaları algılayabiliyor ve karşınızdakini kolaylıkla anlamanıza olanak veriyor. Şimdilik 7 dilde canlı çeviri yapma imkanı verse de yakında bu dillerin arasına Türkçe'de katılacaktır.

Sürecin nasıl işlediğini merak ettiyseniz aşağıdaki video size yardımcı olacaktır: 

YORUMLAR