Microsoft Türkiye'de Nokia Shop'ları Kapattı

Microsoft Türkiye'de Nokia Shop'ları Kapattı

Finlandiyalı marka Microsoft bünyesine geçse de Nokia Shop’lar Türkiye'de hizmet vermeye devam ediyordu. 36 mağazayla hizmet veren bu satış merkezleri sonunda kapılarını kapattı.

Microsoft'un operatör ve perakende mağazalarda satışa ağırlık vereceğini açıklamasının ardından ilk olarak anavatanı Finlandiya'da başlayan kapatma süreci Türkiye'yi de etkiledi.

24 ülkede hizmet veren mağazaların yanı sıra Nokia Shop'ların Türkiye'den çıkış operasyonu geçen Cuma gününden itibaren başlatıldı. Bu operasyonlardan sadece Türkiye'de 200 ile 250 çalışanın etkileneceği düşünülüyor. Öte yandan Microsoft Türkiye; mobil faaliyetlerine elektronik mağazalarından ve operatör kanallarından devam edeceğini ve kapatılan mağazaların bir kısmında bulunan servis hizmetinin devam edeceğini de bildirdi.

Kapatma işlemi sadece Türkiye ile sınırlı değil. Küresel olarak dünyanın her yerinde Microsoft Nokia Shop’ları tek tek kapatacak. Tüm dünyada bu süreçten etkilenecek çalışan sayısının 10 bin kişi geçebileceği düşünülüyor. Bilindiği gibi Nokia'nın akıllı telefon bölümünün Microsoft'a satılmasıyla beraber Nokia Lumia yerini Microsoft Lumia'ya bırakmıştı. 

Microsoft, Nokia Store'u Kapatıyor!

Nokia, Piyasada İsmini Korumaya Çalışıyor

Nokia Telefon Üreteceğine Dair İddiaları Yalanladı

YORUMLAR