Microsoft Ücretsiz OneDrive Alanını Arttırdı

Microsoft Ücretsiz OneDrive Alanını Arttırdı

Microsoft, OneDrive bulut depolama alanı hizmetinde bir yenilik duyurdu. Artık 15GB ücretsiz alan sunan teknoloji devi, Office 365 kullanıcılarına 1TB alan veriyor.

Bulut servislerinin her cihazdan erişilebilirliğinden daha çok reklam konusu olan özellikleri genelde kullanıcılara sundukları ücretsiz depolama alanı oluyor. Microsoft'un kaydolan herkese hediye ettiği 7GB depolama alanı yakında 15GB'a çıkıyor. Dün OneDrive blogunda yayınlanan duyuruya göre depolama planlarındaki yenilikleri açıklayan Grup Program Yöneticisi Omar Shahine, her 4 kişiden 3'ünün 15GB altında veri depoladığı bilgisinden yola çıktıklarını belirterek, herkesin bütün verilerini tek alanda depolayabilmesi için bu adımı attıklarını söylemiş.

Planda ayrıca Office 365 kullananlar için hazırlanan yeni tarifeler de duyruldu. Office 365 Home aboneleri ayda 9.99 dolara 5 kişiye kadar kullanılabilecek kişibaşı 1TB alana sahip olabilecekken, bireysel paket sahipleri ayda 6.99 dolara, üniversite paketi sahipleri ise 4 yıllık 79.99 dolara bu alana sahip olabilecekler. Office 365 aboneliğiniz yoksa %70 indirimle ayda 1.99 dolara 100GB, 3.99 dolara 200GB alan satın alabileceksiniz.

Önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacak tarifelere mevcut kullanıcıların otomatik olarak geçirileceği müjdesini de verelim. Bu haberin tatil fotoğraf, video ve dosyalarınızı saklama derdinden sizi bir nebze kurtarmış olmasını umuyoruz.

Windows 8 Yönetici Hesabı Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR