Microsoft Uyarıyor, Artık Zombi İşletim Sistemi XP'den Vazgeçin

Microsoft Uyarıyor, Artık Zombi İşletim Sistemi XP'den Vazgeçin

Hala Windows XP’de ısrar ediyorsanız, 29 Temmuz’dan sonrası için Microsoft’un uyarılarına kulak vermelisiniz. Windows XP artık ölü bir işletim sisteminden bile kötü bir durumda.

Pek çok kullanıcı Windows XP işletim sistemine yıllar önce veda etti. Hala veda edemeyenleri ise kara günler bekliyor.

Windows XP Kullananları Windows 10 Çıktığında Neler Bekliyor?” haberimizde daha önce bazı uyarılarda bulunmuştuk. Microsoft yeni yaptığı bir açıklamada Windows XP kullananların artık “zombi işletim sistemi” kullanıyor olacaklarını resmen açıkladı. Microsoft’un açıklamasına göre,  Windows 10 çıktığında,  Windows XP kullanıcıları siber dünyada tamamen yalnız kalacaklar. Bilgisayarlarında yaptıkları işleri sadece yine Windows XP kullanıcıları ile paylaşabilecekler. Yeni Microsoft Office yazılımlarını göremeyecekler ve eski yazılımlarını da yeni yazılımlarla güncelleyemeyecekler.

Aslında Windows XP kullanıcıları neredeyse bir yıldır hiçbir şekilde güvenlik desteği almıyorlar. Yani Microsoft'un Windows XP'yi gömeli çok oluyor. Geçtiğimiz Salı günü Microsoft, Windows XP için bir yıldır yarım yamalak verdiği Security Essentials desteğini de kesti. Bu durum tüm Windows XP kullanıcılarını siber tehditlere karşı ortada bırakıyor. Microsoft’un kötü amaçlı yazılım temizleme araçlarının hiç biri artık Windows XP’de çalışmayacak.

Microsoft yıllardır kullanıcılarını XP’nin artık kullanılmaz halde olduğunu açıklamaya çalışıyor. Windows XP kullanan tüm kullanıcılar bir ay içerisinde evlerinde bir “Zombi İşletim sistemi” ile baş başa kalacaklar. 

PC Pazarında Durgunluğun Tek Suçlusu Windows XP

Dünyanın En Güçlü Ordusunun İşletim Sistemi Hala Windows XP

YORUMLAR