Microsoft ve Dropbox Önemli Bir İşbirliğine İmza Attı

Microsoft ve Dropbox Önemli Bir İşbirliğine İmza Attı

Bulut depolama servisleri arasındaki rekabet artarak devam ederken Microsoft ve Dropbox, Office-Dropbox entegrasyonunu sağlayan önemli bir işbirliğine imza attı.

Microsoft Office uygulamalarına bulut tabanlı bir sistemi entegre etmek isteyen Microsoft, Dropbox ile anlaşma yoluna gitti. Anlaşmayla birlikte, kullanıcılar Dropbox üzerinden Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını düzenleyebilecek ve belgelerini Dropbox mobil uygulaması üzerinden kolayca paylaşabilecekler. Bu şekilde Office kullanıcıları artık birçok cihazda senkronize bir şekilde daha etkin bir çalışma imkanına sahip olabilecek.

Office uygulamasıyla Dropbox’ı birlikte kullanmak için, Office uygulaması içinden Dropbox hesabınızı eklemeniz yeterli oluyor. Ayrıca bundan sonra, Dropbox hesabınızdaki bir Office dosyası da otomatik olarak Office 365 uygulamasıyla birlikte açılacak.

Her iki şirket açısından da önemli bir birliktelik olarak görünen bu anlaşma ile Microsoft, Dropbox kullanıcılarını kendi Office uygulamalarına yönlendirirken, Dropbox ise bulut depolama kısmında kullanıcıların ilk tercihi olacak. Microsoft, kendi bulut sistemi One Drive’ın olmasına rağmen neden Dropbox’ı tercih etti sorularının yanıtı olarak da, Dropbox’ta 35 milyar Office dökümanının depolanıyor olması gösteriliyor.

İki firmanın uygulamaları için gerekli güncellemelerin ise kısa bir süre içinde iOS ve Android platformlarının uygulama mağazalarına yükleneceği açıklandı. Bu entegrasyon Office 365 web uygulamalarına da 2015 yılı içinde gelecek.

Dropbox'ın Uygulaması Windows Phone Cihazlarına Geliyor

YORUMLAR