Microsoft ve Google Taşınma Sürecini Hızlandırıyor

Google, Pixel 5 üretimini de doğrudan Güneydoğu Asya’da yapacağı söyleniyor. Tüm bunlar sonucunda, Microsoft ve Google gibi şirketlerin çok daha hızlı bir şekilde Çin'den ayrılacağı görülüyor.

Uzak Doğu'da ortaya çıkan COVID-19 virüsü ve sonrasındaki salgın, hem ülkeler hem de şirketler için büyük sorunlar yaratmıştı. Microsoft ve Google, Çin’deki iştiraklerini taşımaya hazırlanırken yeni bir haber geldi.

COVID-19 virüsünün etkisi, basında virüs hakkında çıkan haberlerden çok rahat fark edilebiliyor. Birçok ülke, oldukça katı uygulamalarla kendisini virüsten korumaya çalışmakta. Ayrıca tüm bunlarla birlikte, bazı organizasyonlarda virüsü önlemeye çalışıyor.

Microsoft ve Google Çin'den hızlıca ayrılıyor

Kısa süre önce Samsung, Güney Kore’deki fabrikasında ortaya çıkan virüs nedeniyle üretime ara verdiğini söylemişti. Ülke ekonomisi ise üretimi durduran ya da tamamen taşınan şirketlerden dolayı büyük darbe aldı.

Microsoft Surface modeli ve bilgisayarları için Vietnam’a gidecek. Yetkili ağızdan yapılan açıklamada, şu an için Vietnam’daki hacmin küçük olduğunu ancak ileride büyüyeceğini ifade ettiler. Böylece şirket buraya taşınma işlemlerini hızlandırdı.

Google yeni nesil düşük fiyatlı telefonu olacağı belirtilen Pixel 4A için üretime yakında başlayacak. Şirketin üretimi, Vietnam’daki partnerleri tarafından yapılacak. Google, Pixel 5 üretimini de doğrudan Güneydoğu Asya’da yapacağı söyleniyor. Tüm bunlar sonucunda, Microsoft ve Google gibi şirketlerin çok daha hızlı bir şekilde Çin'den ayrılacağı görülüyor.

YORUMLAR