Microsoft ve Porsche Desing 2'si 1 Arada Laptop Üretecek

Microsoft ve Porsche Desing 2'si 1 Arada Laptop Üretecek

Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen Computex 2016 fuarından yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bugüne sahneye çıkan Microsoft yetkisili, Microsoft ve Porsche Desing imzalı bir 2'si 1 Arada dizüstü PC duyurdu.

Microsoft'un donanım bölümünün başkan yardımcısı olan Nick Parker, Computex konuşması sırasında katılımcıların hiç beklemediği bir açıklamada bulundu. Ünlü spor araba üreticisi Porsche'un tasarım ofisi olan Porsche Desing ile birlikte 2'si 1 arada laptop tasarladıklarını söyleyen Parker, Windows 10 kullanacak olan bu tablet-bilgisayarın yakın zaman sonra piyasaya çıkacağını ve kaliteli tasarımıyla dikkat çekeceğini söyledi.

13.3-inch boyutlarında bir ekrana sahip olacak bu model, Windows Hello ve Cortana uygulamalarıyla gelecek Intel işlemcisi kullanacak olan bu modelin, USB-C desteği vereceği desöyleniyor. Henüz ayrıntılarına vakıf olamadığınız Windows Porsche Desing laptobun bir diğer özelliği ise isminden de belli olabileceği gibi tablet ve laptobu bir araya getirmesi olacak. Yani makinanın ekranınız klavyeden ayırarak, bir tablet gibi kullanmanız, klavye takarak bir laptoba dönüştürmenüz mümkün olacak. Hoş görünen bu cihazın hangi üretici tarafından üretileceği ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor.

Microsoft Bir Ülkeyi Ekonomik Felakete Sürükledi

Facebook ve Microsoft Avrupa’ya Denizin Altından Yeni Bir İnternet Hattı Çekiyor

Türk Öğrenci Geliştirdiği Uygulama ile Microsoft'un Dikkatini Çekti

YORUMLAR