Microsoft ve Samsung Ortaklığı Beklenmeyen Boyutlara Ulaşıyor

Microsoft ve Samsung Ortaklığı Beklenmeyen Boyutlara Ulaşıyor

Görünüşe bakılırsa Microsoft ve Samsung ortaklığı gittikçe daha sağlamlaşıyor. İki dev şirket patent paylaşımından daha ileri adımlar atmaya hazırlanıyorlar.Samsung Android’in kralı ise Microsoft Windows Mobile Phone’un babası sayılır. Birbirlerine rakip pazarlarda ürün satmaya çalışsalar da arka planda ilginç bir beraberlik sergilemeye başladıkları ortaya çıkmaya başladı.

Microsoft bu sene Android için daha fazla zaman ayıracak ve Samsung S6 serisinden başlayarak gelecek olan tüm Samsung akıllı telefonlara stok ROM dahilinde Microsoft uygulamalar sunacak.

Bu yeni anlaşma Samsung telefonların Nisan ayından itibaren stok ROM’larında One Note, One Drive ve Skype bulunduracağı anlamına geliyor. Bu arada Samsung kendi mağazasında Microsoft 365 uygulamasını bulunduracak ve bunu kullanıcılarına bu noktadan da pazarlayacak.

Microsoft ve Samsung’un bu kadar ortaklığı ilerletmesi Android kullanıcıların oldukça işine gelebilir. Özellikle ilerleyen zamanlarda Office Suit gibi uygulamalarında Samsung telefonlara dahil olacağı da düşünülürse Samsung telefonlar Android pazarında en donanımlı stok programlarla gelen telefonlar olacaklar. Öte yandan Microsoft Android camiasında kendini daha çok gösterecek. 

Samsung Galaxy S6 Serisinin İkinci El Dezavantajları

Google Lollipop'ta Kilit Ekranlarını Güncelliyor

Windows 10 Teknik Önizleme 10041 Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR