Microsoft ve Toyota Dünya Ralli Şampiyonasında Asfalt Ağlatacaklar

Microsoft ve Toyota Dünya Ralli Şampiyonasında Asfalt Ağlatacaklar

Paris Motor Show’da açıklama yapan Microsoft ve Toyota Dünya Ralli Şampiyonası ortaklıklarını ilan ettiler. 2017’de düzenlenecek olan WRC yani Dünya Ralli Şampiyonasında Toyota’nın teknoloji partneri Microsoft olacak.

Toyota’nın Gazoo takımının yarış tecrübesiyle ile WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) teknolojik birikimini bir araya getirecek olan Microsoft, takıma şampiyonada yarış analizleri yapımında, rota ve GPS platformunda, veri paylaşımı analiz gibi konularda destek verecek.

Toyota ve Microsoft’un bağlantılı arabalar platformunda da bir ortaklıkları var. Toyota ve Microsoft 5 yıl önce yaptıkları internete bağlı araçlar ya da bağlantılı arabalar adı verilen projesini yeni otomobiller üretmek adına 2016 Nisan ayında 5 yıl daha uzatmışlardı.

Bağlantılı arabalar nedir?

Trafik akışı üzerinde birbiriyle iletişim halinde bulunabilen tüm araçların navigasyonlarını birbirleriyle paylaşabiliyor olmalarına “bağlantılı arabalar” deniyor.  Bu da araçların asla birbirlerinin yoluna çıkmayacakları ve çarpışmayacakları anlamına geliyor. Trafik ışıklarını ve yaya geçitlerini daha önceden görebilmek, benzin istasyonları ile iletişimde bulunabilmek, acil yardım çağrıları alıp gönderebilmek de bağlantılı arabaların yapabileceği bazı detaylar.

2016 Paris Otomobil Fuarı Can Yakıyor

Volkswagen Skandalın Ardından Küresel Pazarı Toyota'ya Kaptırdı

oyota Konsept Araba Tasarımında Ezber Bozdu, İşte En Radikal Konsept: Toyota Kikai

YORUMLAR