Microsoft Viral İçerikleri Tespit Eden Teknoloji Geliştirdi

Microsoft Viral İçerikleri Tespit Eden Teknoloji Geliştirdi

Viral videolar veya diğer viral içerikler özellikle sosyal medyada bir salgın hale gelen konuları ifade ediyorlar ve bunların en son örneklerini Harlem Shake ile birlikte görmüş ve eğlenceli videonun nasıl bir fenomen haline geldiğini, viral halde kulaktan kulağa yayıldığını gözleme şansımız olmuştu.

Microsoft ise viral konusuna kayıtsız kalamadı ve sosyal medyada viralin yapısını analiz edecek, viral içerikleri görsel olarak incelemeye olanak sunacak ve paylaşımlar arasındaki ilişkileri de gösterecek bir sistem geliştirdi.

Bu teknolojiye göre popüler olan konular ile viral haline gelen içerikleri birbirinden ayırt etmek görseller sayesinde çok daha kolay hale gelecek ve her yaygınlığın viral olmadığına dair ayrım çok daha rahat şekilde yapılabilecek.

Özellikle bilgisayar, internet ve sosyal medya meraklıları ile uzmanlarının ilgisini çekeceğine inanılan yeni analiz sisteminin kullanıma hangi koşullar altında sunulacağı veya sunulmayacağına dair herhangi bir bilgi maalesef Microsoft tarafından açıklanmadı. Heyecanla beklediğimiz bu güçlü analiz aracının ilerleyen günlerdeki durumunu aktarmaya devam edeceğiz.

Twitter iOS ve Android uygulaması güncellendi

YORUMLAR