Microsoft Windows 10 Başlat Menüsünde Yaşanan Problem İçin Bir Açıklama Yaptı

Microsoft Windows 10 Başlat Menüsünde Yaşanan Problem İçin Bir Açıklama Yaptı

Windows 10 güncellemeleri arttıkça kullanıcıların çeşitli Windows 10 sıkıntıları yaşamaları da kaçınılmaz olabiliyor. Microsoft özellikle Başlat Menüsü ile ilgili sıkıntılara ait bir duyuru yayınladı.

Windows 10’a güncelleme yapan kullanıcılardan bazıları Başlat Menüsü'yle ilgili bazı sıkıntılar yaşıyorlar. Başlat Menüsü bazı cihazlarda kararsız çalışabiliyor ya da hiç çalışmayabiliyor. Bu durumla alakalı olarak iki farklı sorun baş gösteriyor. Bunlardan bir tanesi Başlat Menüsünde gösterilecek olan uygulama sayısının 512 ‘den fazla olması. Bir kullanıcının bilgisayarında 512'den fazla uygulama varsa "Başlat Menüsü" bu adedi kabul etmiyor ve kararsız bir çalışma rutini içine giriyor. "Başlat Menüsü'nde" kutucuklar griye dönüşebiliyor ve uygulamalar listede görünmeyebiliyorlar. Microsoft bu kod sıkıntısıyla ilgili olarak çalışmaya başladığını resmi olarak açıkladı.

Bir diğer sıkıntı ise "Başlat Menüsü'nün" hiç çalışmaması. Kullanıcılar "Başlat Menüsü'ne" tıkladıklarında hiçbir tepki almıyorlar. Bu durum Görev Çubuğunda Yeni Bildirimler diyalog kutusunun ve Cortana’nın da çalışmasını etkiliyor. Her üç özellik işletim sisteminde tepkisiz olarak kalıyorlar. Türkiye’de henüz Cortana’yı kontrol etmemiz mümkün değil. Ancak Başlat Menüsü'nün çalışmadığına dair şikayetler artıyor. Eğer Windows 10’u yükseltme yoluyla aldıysanız bir güncelleme beklemeniz gerekecek. Çünkü Microsoft bu probleminde farkında olduğunu açıkladı. Microsoft çok yakın bir zamanda yukarıda sözü geçen her iki problem içinde bir yama yayınlayacağını duyurdu.

Bu sıkıntılarla karşılaşanları şimdilik sabırlı olmaktan başka çareleri yok gibi görünüyor. Belki temiz kurulum yaparak bu sıkıntı giderilebilir ancak bunu da Dikkat, Windows 10'a Yükseltme Yapmadan Sakın Temiz Kurulum Yapmayın haberimizi okumadan yapmanızı önermiyoruz.

Windows 10'da Varsayılan İnternet Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 Açılmıyorsa Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Daha Önce Hiç Duymadığınız Windows 10 Özellikleri

YORUMLAR