Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinde Neden Detay Vermeyeceğini Açıkladı

Microsoft, Windows 10 Güncellemelerinde Neden Detay Vermeyeceğini Açıkladı

Geçen bir ay içerisinde Windows 10 üç büyük güncelleme gördü. Ancak kullanıcılar bu Windows 10 güncellemelerinde nelerin değiştiğini ya da eklendiğini pek anlayamadı.

Microsoft’un bu tutumu hakkında Microsoft Windows 10 Güncellemelerinde Ne Saklıyor? Haberimizi yayınlamış ve biraz duruma ışık tutmaya çalışmıştık. Bugün ise Microsoft bir açıklama yaparak neden güncellemelerini detaylı olarak kullanıcıları ile paylaşmadığını üstü kapalı da olsa anlatır gibi yaptı.

KB (knowledge database) kod ön ekinin arkasına sıralanmış rakamlardan oluşan Microsoft Windows güncellemeleri, artık teker teker şirket tarafından detaylandırılmayacak. Bu Microsoft’un aldığı yeni bir karar.

Microsoft kullanıcılarını bir sürü anlaşılmaz detaya boğmak yerine KB güncellemelerini daha kısa ve öz açıklayarak yapacak. Güncellemelerle ilgili cihazlar yeniden başlatılsın ya da başlatılmasın gibi tüm kararları zaten Windows 10 altyapısı veriyor. Bunu da açıklamasında belirten Microsoft açıklamasında “kullanıcıları teknik detaylara boğmak yerine onlara ne üzerinde çalıştığımızı ve neden güncellemeyi yaptığımız açıklayacağız” açıklamasında bulundu. Microsoft sürekli güncelleme detaylarıyla kullanıcıları "boğmak" istemediğini, bir güncellemenin keyfi değil gereklilikten dolayı yapıldığını da belirtti. Öte yandan Microsoft bir çok KB güncellemesini PC üzerinde bir sıkıntı yaratmasının mümkün olmadığını, böyle bir durum olsa bile güncellemelerin kullanıcılar tarafından kaldırılabildiğini de hatırlattı. 

Windows 10 Insider Önizleme Sürümleri 10525'e Yükseltiliyor

Microsoft Windows 10 İçin KB3081444 Kodlu Acil Bir Yama Daha Yayınladı

YORUMLAR