Microsoft, Windows 10 İçin 3 Farklı Uygulamadan Tek Bir Uygulama Yarattı

Microsoft, Windows 10 İçin 3 Farklı Uygulamadan Tek Bir Uygulama Yarattı

Microsoft, Windows Phone’lar için çok büyük bir sürpriz peşinde. Here ve Bing harita uygulamalarının özelliklerini Windows 10 üzerinde tek uygulamaya yerleştiriyor.

Microsoft, Bing ve Nokia’nın HERE uygulamaları bir araya getirerek son derece kullanışlı ve becerikli bir harita uygulaması hazırlıyor. Windows Mobile üzerinde Windows 10 ile birlikte gelecek olan uygulama bildiğimiz diğer uygulamalardan oldukça farklı özellikler içeriyor.

Windows 10’un en önemli özelliklerinden biri çapraz platformlarda çalışabiliyor olması. Bu özelliğini bilindik uygulamalarla da destekleyen Windows 10, şimdi de iki uygulamadan tek bir ürün çıkardı. Oldukça başarılı bir harita yazılımı olan Nokia’nın HERE harita uygulaması ile Bing arama motorunun ve haritalarının özelliklerini harmanlayan Microsoft’un yeni Windows 10 Maps uygulaması oldukça yetenekli.

Windows 10 için yaratılan uygulamanın çekirdeğini oluşturan HERE ve Bing farklı yeteneklerini bir araya getirince, ortaya farklı bir tecrübe sunan harita uygulaması çıkıyor. Uygulama kurumsal ve bireysel adresleme ve aramalarda YELP’ten de yardım alıyor. Her hangi bir yerde akşam yemeği için bir restoran sorduğunuzda, tarzınıza göre farklı alternatifleri, park yerlerini, müşteri yorumlarını hatta menüye kadar akılınıza gelebilecek her detaya tek bir haritadan ulaşabiliyorsunuz. Aynı şey iş yerleri, sinemalar, alışveriş merkezleri gibi yaşamın parçası olan her yer için geçerli.

YORUMLAR