Microsoft Windows 10 İçin Neden Bu Kadar Israrcı?

Microsoft Windows 10 İçin Neden Bu Kadar Israrcı?

Windows 10 Ağustos ayında tüm platformlar için hazır olduğunu duyurdu. Sistem güncellemesi için neredeyse hiçbir sınır tanımıyor, kural koymuyor. Bunun nedenler ne olabilir?

Son işletim sistemi olmayı amaç edinen Windows 10 farklı bir hizmet politikası uygulayacak. Windows 10’dan sonra başka bir Windows işletim sistemi daha olmayacak. Sistem güncellemelerle kendini her zaman güncel tutacak.

Windows 10 Ücretsiz Olarak Yayınlanacak ve Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak haberlerimizde sistemin son derece kolaylıkla edinilebileceği belli. Hatta korsan Windows sürümleri bile belli bir noktaya kadar bu yükseltmeden faydalanabilecekler. Bu politika Microsoft’un Windows 10 için biraz ısrarcı olduğu düşüncesini akla getiriyor. 

Bunda Apple OS X’in bedava güncelleniyor olması bir etken olabilir. Ancak Apple’ın bu güncellemeleri yapıyor olması sadece Apple cihazlar için geçerli bir şey. Windows ise çapraz platformlara yayılıyor. Yine de Microsoft son derece bonkör davranıyor.

Bunun yanı sıra artık çok farklı cihazlar var. Chrome OS, Android, Steam OS gibi platformlar gelişiyor ve büyüyorlar. Bu durum Microsoft Windows’un eski hükümdarlığını da tehdit diyor. Windows 10 potansiyel rakiplerinden doğal olarak önde olmak istiyor. 

Windows 10 Bu Yaz Çıkıyor

Windows 10 Önizleme Sürümü Yayınlandı

Windows 10 Telefon Sürümünün Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR