Microsoft, Windows 10 ile 10 Yıl Bedava Güncelleme Sözü Verdi

Microsoft, Windows 10 ile 10 Yıl Bedava Güncelleme Sözü Verdi

Microsoft Windows 10 kullanıcılarına henüz piyasaya çıkmadan 10 yıl garanti sözü verdi. Bu durumda yeni işletim sisteminin müşteri memnuniyeti felsefesi çağ atlamış oldu.

Aslında Microsoft bundan önceki tüm işletim sistemleri için 10 yıllık bakım ve destek sözü veriyordu. Ancak güncellenen sistemlerin bir öncekini gündem dışı bırakmasıyla bunu nadiren sürdürmek durumunda kalıyordu. Windows 10, Microsoft’un son işletim sistemi olduğundan bu 10 yıllık garanti sözünün önemi daha da artıyor.

Microsoft, Windows 10 için kümülatif güncellemeler düşünüyor. Bu da işletim sisteminin devamlı değil, belli aralıklarla genel güncellemeleri bir araya getirilerek güncelleme yapacağı anlamına geliyor. Yeni bilgisayarlarla gelecek olan Windows 10 kullanıcıları 10 yıl boyunca bu güncellemelere para ödemeyecekler. Yani, yeni satın alınan ve Windows 10 sistemi taşıyan bilgisayara sahip olan kullanıcılar yaşadı.

29 Temmuz’da başlayacak olan Windows 10 dağıtımı 2020 yılına kadar Microsoft’un garantisi altındaydı. Ancak Microsoft dün yaptığı açıklamayla bu garanti süresini 29 Temmuz 2025 yılına kadar uzattı.  Eski cihazlarında yükseltme yapanlar için bu garanti cihazların ömrüyle de sınırlı. Her hangi bir OEM cihaz bir şekilde artık çalışmaz olursa, ya da var olan lisanslı işletim sisteminizi başka bir cihaza aktarırsanız belli bir ücretle yeniden garantiyi aktif edebileceksiniz. Böylece cihazınızın ömrü bittiğinde işletim sisteminizin garantisini sürdürebilmeniz mümkün olabilecek.

Windows 10 Kutularından USB Bellek Çıkacak

Acele Etmeyin, PC'nizi Windows 10'a Hemen Yükseltmeyin

YORUMLAR