Microsoft, Windows 10 ile Virüslerin Kökünü Kazıyacak

Microsoft, Windows 10 ile Virüslerin Kökünü Kazıyacak

Microsoft, Windows 10 için yeni duyurduğu güvenlik özelliği Windows 10 Device Guard ile Windows 10 cihazlara ek virüs koruması sunmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Microsoft Windows 8 ile beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Bundaki temel etkenlerden biri de kullanıcı tercihlerine önem verilmemesiydi. Anlaşılan o ki Microsoft bu durumdan ders çıkarmıştı ve Windows 10'da kullanıcı geri bildirimlerine büyük ağırlık vermişti. Windows 10 Teknik Önizleme yayınlandıktan sonra Microsoft'un yeni işletim sistemi kullanıcı geri bildirimlerine göre yeni özellikler kazanmıştı.

Microsoft'un yeni geliştirmekte olduğu Windows 10 Device Guard özelliği özellikle bilinmeyen ve daha antivirüs yazılımları tarafından tanımlanamayan virüslere karşı etkili olabilecek bir virüs koruması çözümü. Windows 10 Device Guard temel olarak Windows 10 yüklü bir bilgisayarda sizin izin verdiğiniz uygulamalardan başka uygulamalar çalıştırılmasını engelleyen bir sistem. Bu sayede sizin bilginiz olmadan çalışmaya başlayan ve bilgilerinizi çalan kötü amaçlı yazılımları engelleyebileceksiniz.

Windows 10 Device Guard bilinen yazılım üreticilerinin imzalanmış yazılımlarıyla, Windows 10 uygulama marketinden indirilen uygulamalarla veya kendi geliştirdiğiniz yazılımlarla uyumlu bir şekilde çalışabilecek.Yani kullanıcılar Windows 10 Device Guard'ın hangi yazılımları güvenli olarak algılayıp algılamayacağını belirleyebilecek.

Windows 10 Device Guard işletmelere etkili bir güvenlik çözümü sunabileceği gibi ev kullanıcılarına da antivirüs yazılımlarının yanında ek bir güvenlik kalkanı sunacak. Antivirüs yazılımlarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilecek Windows 10 Device Guard sisteminizdeki yazılımları denetlerken, antivirüsler tarayıcı tabanlı tehditleri ve internet üzerindeki veri transferlerini denetleyebilecekler.

Windows 10'un bu yaz çıkış yapması bekleniyor. Windows 10 ile birlikte Windows 10 Device Guard da kullanıcıların hizmetine sunulabilir.

Windows 10'un Çıkış Tarihini AMD Ağzından Kaçırdı

YORUMLAR