Microsoft, Windows 10 Mobile'ın Gücüne Güveniyor

Microsoft, Windows 10 Mobile'ın Gücüne Güveniyor

Microsoft'un Windows işletim sistemini mobil cihazlarda da yaşatma azmine büyük saygı duyduğumuzu belirtelim. Ancak ilk olarak Windows Mobile olan işletim sisteminin adı, geçtiğimiz senelerde Windows Phone olarak değiştirildi ve şimdi yeniden Windows Mobile olarak karşımıza çıktı. Dolayısıyla oldukça ilginç bir isimlendirme politikasıyla karşı karşıya olduğumuz ortada. Windows 10'un ortaya çıkışıyla birlikte Windows 10 Mobile da tabii ki yeni cihazlarla birlikte gelecek işletim sistemi olarak belirlendi.

Şirketin yayınladığı son Windows 10 Mobile tanıtım videosuna dilerseniz ilk olarak göz atalım:

Yeni mobil işletim sisteminin en dikkat çekici yanı, başlangıç ekranındaki yenilikler, Cortana geliştirmeleri ve Microsoft'un Edge web tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bu yeniliklerin hali hazırda masaüstü Windows 10 işletim sisteminde de olduğu dikkate alınırsa, Microsoft'un iki platformu birbirine oldukça bağladığını söyleyebiliriz.

Bu hafta içerisinde kullanıcılara dağıtılması beklenen Windows 10 Mobile sayesinde tüm görsel geliştirmeler, daha kolay kullanım ve uygulama desteklerinden faydalanmak mümkün olacak. Ancak bu güncellemelerin ilk olarak Lumia serisinin üst düzey cihazlarına geleceğini de belirtelim.

Windows Insider programına dahil olanlar ise hali hazırda bir süredir Windows 10 Mobile'ın beta sürümünü kullanmaya devam ediyorlardı. Onlar da artık resmi sürüme kısa bir süre içerisinde geçiş yapabilecekler.

Windows 10 Mobile'ın şirketin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını düşünüyor musunuz?

Windows 10 Insider Sürümü İçin 10586 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR