Microsoft, Windows 10 S İşletim Sistemini Tanıttı

Microsoft, Windows 10 S İşletim Sistemini Tanıttı

Söylentileri ortada dolaşan Windows 10 Cloud işletim sistemi artık yeni bir isme sahip. Daha önce Windows 10 Cloud olarak adı açıklanan  Microsoft’un yeni işletim sistemi, düzenlenen etkinlikle birlikte Windows 10 S olarak tanıtıldı. Ancak hemen heyecanlanmayın Windows 10 S, kullanıcılara akıllarını başlarından alacak yenilikler getirmiyor.

Windows 10 S,yeni bir işletim sisteminden çok, aslında hafif bir sürüm olarak da tanımlanabilir. Özellikle okullarda eğitim odaklı olabilmesi için yeniden derlenen işlevsel bir sürüm olan Windows 10 S, ucuz PC donanımlarıyla piyasaya çıkacak. Windows 10 S sürümünü kullanırken eğer maharetlerinden memnun kalmazsanız kullanıcılara bir defaya mahsus 50$ karşılığında Windows 10 S sürümünden Pro sürümüne geçme hakkı da tanıyor. Bu avantaj öğrenciler için ücretsiz olarak da sunuluyor.

Windows 10 S tarayıcısını Chrome Yapamıyorsunuz!

Evet, yeni Windows 10 S işletim sisteminde tarayıcılarımızı Chrome yapamayacağız. Arama motorlarını da "Google Search" varsayılan olarak ayarlayamayacağız. Ancak  Windows 10 Uygulama Marketi üzerinden başka bir tarayıcı yüklememiz mümkün olabilecek.

Windows 10 S Nedir?

Windows 10 S işletim sistemi, sadece Windows Uygulama Marketi üzerinde yer alan uygulamaları çalıştırabiliyor. Arayüzü Windows 10 neredeyse tamamen aynı görünüyor. Bu işletim sistemine Windows 10 Uygulama Marketi dışından programlar ve uygulamalar yüklenmiyor. Bu arada, bulut tabanlı ve hafif bir işletim sistemi olması nedeniyle çok daha çalışacak olan Windows 10 S, açılış süresi olarak rekorlara imza atabilir çünkü ölçümlenen bu süre, 15 saniye seviyelerinde dolaşıyor.

Bu arada Windows 10 S için AcerAsus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung ve Toshiba ile iş birliğine gidileceği de dün yapılan tanıtımda açıklandı.

Windows 10 Cloud Çalışırken Görüntülendi!

Windows 10 Cloud ISO Kalıpları Sızdırıldı!

YORUMLAR