Microsoft, Windows 10 S’ten Pro’ya Ücretsiz Geçiş Süresini Uzattı

Microsoft, Windows 10 S’ten Pro’ya Ücretsiz Geçiş Süresini Uzattı

Microsoft, Windows 10 S kullanıcılarına bekledikleri müjdeyi verdi. Şirket yaptığı açıklamada, Windows 10 S kullanıcılarının, Windows 10 Pro’ya ücretsiz geçiş yapabilecekleri tarihin uzatıldığını bildirdi.

Microsoft, 2017’nin başında düzenlediği Surface Laptop serisi lansmanında, Windows 10 S kullanıcılarının istedikleri takdirde Windows 10 Pro’ya ücretsiz şekilde geçebileceklerini belirtmişti. Bu teklif başlangıçta Aralık ayında sona erecek olsa da, Microsoft yaptığı açıklamada ücretsiz yükseltme tarihinin 31 Mart 2018’e kadar uzatıldığını müjdeledi.

Şirketin aldığı bu kararın arkasında, gelen taleplerin yanında, Microsoft 10 Pro’nun kullanılabilirliğini arttırmak olabilir. Bununla birlikte promosyonun uzatıldığı tarih olan 31 Mart 2018’e dek ücretsiz yükseltme yapmazsanız, daha sonra yükseltme için Microsoft sizden 49 dolardan fazla ücret talep edecektir. Bu nedenle elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Windows 10 S, eğitim ve güvenlik odaklı yapısıyla piyasada daha farklı bir yerde konumlanıyor. Çünkü sistem, yalnızca Windows Store'dan gelen uygulamaların yüklenmesine izin veriyor.

Bununla birlikte, Windows 10 S sürümünden Pro geçişini gerçekleştirdiyseniz her zaman için 10 S’e tekrar dönme şansınız bulunduğunu da belirtelim. Bunun için bir geri kurtarma imajı yeterli oluyor. Hem bilgisayarınız Pro lisansını da kaybetmiyor.

Ayrıca Microsoft, Core i7 Surface Laptop serisinin yeni renk seçenekleriyle birlikte 20 ülkede daha satışa çıkacağını duyurdu.

Microsoft, Windows 10 S İşletim Sistemini Tanıttı

Microsoft, Zorunlu Windows 10 Güncellemelerine Noktayı Koyuyor!

Windows 10'a Ücretsiz Geçiş Hala Mümkün! Nasıl mı?

YORUMLAR