Microsoft: Windows 8 Kullanıcıları Windows 9'a Ücretsiz Geçiş Yapabilecek

Microsoft: Windows 8 Kullanıcıları Windows 9'a Ücretsiz Geçiş Yapabilecek

Windows 9 birkaç gün önce Microsoft'un gelecek işletim sistemi olarak halka tanıtıldı ve ön izlenimler yavaş yavaş medyaya yayılmış durumda. Böylece geliştiriciler ve bilişim meraklısı insanlar da gördükleri ve denedikleri kadarıyla Windows 9 hakkında detayları az çok paylaşmaya başladı.

Microsoft'un Endonezya Başkanı Andreas Diantoro ise en son yapılan Windows 9 gösteriminde işletim sisteminin Windows 8 sahipleri için ücretsiz olacağını açıkladı. Anlaşılan Microsoft yeni yazılımın daha ön ayağında desteklenmesi ve yükselmesini istiyor. Windows 9'un ön sürümleri önümüzdeki hafta denenmeye başlayacak.

Microsoft, Windows 9 için Windows 8 kullanıcılarına kolaylık açısından işletim sistemi içerisinde bulunacak bir güncelleme sistemi hazırlıyor. Bu sayede Windows 8'i kullanırken herhangi bir formatla karşı karşıya kalmadan Windows 9'a yükseltme yapılabilecek. Bu konuda detaylı açıklama gelmediği için ayarların ve uygulamaların silinip silinmeyeceği henüz belli değil.

Diğer Windows 9 haberlerimizde bahsettiğimiz gibi Windows 9'un ücretsiz olacağı haberi yeni duyduğumuz bir durum değil. Daha önceden Windows 9'un Windwos 7 ve 8 kullanıcıları için, hatta XP için bile ücretsiz olabileceği haberleri de basında dolaşanlar arasındaydı. En azından konu spesifik bir işletim sistemini hedef alan şekilde netlik kazandı diyebiliriz.

Microsoft firma olarak bu durumu henüz resmi olarak duyurmamış olsa da Endonezya ayağından böyle bir açıklama gelmesi birçok Windows kullanıcısını heyecanlandırmış durumda.

Windows 9 için hazırladığımız Windows 9 Çıkmadan Önce Sızan Tüm Bilgileri sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

YORUMLAR