Microsoft, Windows 8.1 için Yeni ISO Yayınladı

Microsoft, Windows 8.1 için Yeni ISO Yayınladı

Son zamanlarda Microsoft ve Windows kelimeleri aynı cümle içinde geçirildiğinde akıllara gelen tek şey Windows 10 oldu. Büyük ihtimal ile 2015 yılının ortalarında tanışacağımız Windows 10 ile ilgili gelişmeler devam ederken, Microsoft Windows 8.1 için yeni bir ISO dosyası yayınladı.

Microsoft Windows 8.1 kullanıcıları için yeni ISO yayınlamasına yayınladı ama şu an için sadece MSDN aboneleri yani Microsoft Geliştirici Ağı üyeleri bu dosyayı indirerek yedekleme şansı yakalıyor. Kasım ayında Windows 8.1'e gelen güncellemeleri de içeren yeni ISO dosyası sayesinde artık format attıktan sonra Windows kurduğunuzda bir kaç saatinizi alan ve oldukça ızdırap çektiren Windows güncellemelerini yapmanıza gerek kalmayacak.

Resmi olarak MSDN üyeleri dışında indirmenin yolu bulunmuyor. Ayrıca standart bir bilgisayar kullanıcıysanız ISO dosyasını indirmek için acele etmenize gerek de yok. Microsoft MSDN için çıkarmış olduğu ISO dosyalarını maksimum bir kaç hafta içerisinde tüm Microsoft Windows kullanıcılarına da sunuyor.

Eğer bir geliştirici değilseniz yada MSDN üyeliğine sahip olan bir şirkette çalışmıyorsanız çok kısa bir süre daha Windows 8.1 ISO için beklemeniz gerekiyor. Standart kullanıcılar haricinden birden fazla bilgisayarın kontrolünü sağlayan sistem yöneticileri veya diğer çalışanlar için oldukça iyi bir çözüm olan ISO dosyaları sayesinde en son güncellemeleri Windows kurulumunda yaparak saatler süren güncelleme işlemlerinden kurtulabiliyorsunuz. Eğer siz de bir Windows 8 yada 8.1 kullanıcıysanız, yeni ISO dosyası Microsoft tarafından sunulduğu an indirmenizi tavsiye ediyorum.

Yandex.Navigasyon Güncellendi

YORUMLAR