Microsoft, Windows İçin Güvenlik Güncellemeleri Yayınlıyor

Microsoft, Windows İçin Güvenlik Güncellemeleri Yayınlıyor

Microsoft tüm Windows sürümleri için salı günü periyodik güvenlik güncellemelerini yayınladı. Ancak bu güvenlik güncellemeleri arasından bir tanesi, işletim sisteminin en popüler versiyonları olan Windows 7, 8, 8.1, Vista ve RT için kritik bir güvenlik açığını hedef alıyor.

Yeni yama Windows'un özellikle HTTP kullanan Internet uygulamaları başta olmak üzere, Windows'un Schannel isimli kanalındaki güvenlik açığını hedef alıyor. Microsoft bu konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: kullanıcıların şu anda çalıştırdığı Windows sunucularına özelce kodlanmış data paketlerini gönderen saldırganlar bu Schannel'ın açığını kullanarak bağımsız kodlar oluşturabiliyor. Bu sayede bilgisayarınıza farkında olmadan kötü amaçlı yazılımlar ulaşabiliyor. Microsoft güvenlik metninde şu anda bu saldırıların en aza indirgenmesi ve önlem amaçlı kodları yeni güncellemelerle ulaştıracaklarını söyledi.

Microsoft'a göre şu anda bu açığın genel kullanıcılara bir tehlike teşkil edip etmediğinin bir belirtisi yok. Yama bu problemi Windows'un işlem paketleri aracılığıyla iyileştirerek açığa engel olmak için ekstra bir katman görevi üstelniyor. Bunun dışında Microsoft güvenlik açığıyla ilgili başka bir açıklamada bulunmadı.

Güvenlik yamasını Windows Update üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zaten bilgisayarınız periyodik olarak Windows güncellemelerine açıksa büyük ihtimalle Schannel'ın güvenlik yaması da şu anda sisteminize kurulmuştur. Bunun dışında internette güvenlik problemlerine dikkat ediyorsanız mutlaka Windows Update'e uğrayarak güvenlik güncelleştirmelerini edinmenizi öneriyoruz.

Blizzard'ın Yeni Oyunu Overwatch Hakkında Yeni Detaylar Açıklandı

Times Meydanı'nda Warlords of Draenor'un Çıkışına Özel "Vahşi" Reklam

YORUMLAR