Microsoft, Windows Media Center'ı da Tarihe Gömdü

Microsoft, Windows Media Center'ı da Tarihe Gömdü

Windows Media Center yeni gelecek olan Windows 10 platformunda yer almayacak.  Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının kullandığı uygulama artık veda ediyor.

Windows 10’un çoklu platform alt yapısına uyumsuzluk gösterebileceği hesaplanan Windows Media Center, bundan böyle aramızdan ayrılıyor. Microsoft, Windows Media Center’ın telefon, tablet, Xbox ve PC gibi çoklu platformlara uyum göstermekte sorun çıkaracağını düşündüğü için uygulamayı Windows 10'a dahil etmeyeceğin açıkladı.

Windows Media Center’ın Windows 10’da bulunmaması kullanıcıların çok da aleyhine bir durum oluşturmayacak. PC ve TV’leri ve DVR cihazları bu uygulamayla birbirine bağlayan kullanıcılar, Windows 10 ile birlikte gelen uygulama mağazasından daha uyumlu ve daha güncel arayüzler indirebilecekler.

Microsoft uzun bir süredir Windows Media Center’a her hangi bir güncelleme de yapmıyordu. Bu yüzden yeni TV ve benzeri DVR cihazlarla uygulamanın sorunlar yaşadığı raporları da geliyordu. Özellikle 2015 model hiçbir TV ve DVR cihaz, Windows Media Center ile kolaylıkla iletişim kuramıyordu. Microsoft uygulamanın tamamen yenilenmesini yararlı bulmamış olacak ki, Windows Mağazası'nda benzeri yeni ürünlerin çok yakında raflarda olacağını da müjdeliyor. 

Windows Media Player'a Alternatif Olarak Kullanabilecek Programlar

Windows 8'de Özleyeceğimiz Windows'tan Çıkarılan Özellikler

YORUMLAR