Microsoft Windows Phone Store'a, 2012’de 75 Bin Uygulama Ekledi

Microsoft Windows Phone Store'a, 2012’de 75 Bin Uygulama Ekledi

Windows Phone Uygulama Mağazası bu yıl 75,000’in üzerinde yeni uygulama ve 300,000’in üzerinde güncelleme gördü.

Windows Phone kullanıcıları, şimdi, uygulamaların geniş bir yelpazesini Microsoft’un Çevrim İçi Uygulama Mağazasında bulabilirler.  

Microsoft’un resmi bloğunda yazılan son yazıda Windows Phone Mağazasının 2012’deki büyümesinden söz edildi ve gerçek rakamlar yazıldı.

Microsoft, 2012 boyunca Microsoft, 75,000’den fazla yeni uygulama ve toplam sayının iki kat üzerinde oyun yayınladı. Ayrıca 300,000’in üzerinde uygulama güncellemesi yapıldı.

Microsoft’a göre, Windows Phone kullanıcılarının indirdiği ortalama uygulama sayısı 54 civarında. Bunun yanında, canlı uygulamaların daha çok ilgi gördüğü de ortada.

Müşterilerin geri bildirimlerine bakılırsa, Windows Phone kullanıcılarının yüzde 85’i, canlı uygulamayı, bu özelliği taşımayan diğer uygulamaya tercih ettiğini söylüyor. Canlı uygulamalar, son haberleri, hava durumunu, e-postaları, randevuları ve ulaşan diğer bilgileri görüntüleme özelliği taşıyor.

Microsoft aynı zamanda her Windows Phone uygulamasını kötü yazılımlara ve virüsler karşı korumak için sertifikalandırdığını da not etti. Şirket geçen yıl ödeme seçeneklerine PayPal ve Alipay yoluyla ödemeyi de eklemişti. Ayrıca bu yıl Windows Phone Mağazası için müşteri pazarının sayısı 2012 başlarında sadece 35 iken artarak 191’e çıktı.

Tabii ki Windows Phone Mağazası Apple’ın Uygulama Mağazası ve Google Play ile karşılaştırıldığında çok önemsiz kalıyor.

Microsoft’un 150,000 uygulamalık koleksiyonu, 700,000’in üzerinde uygulama bulunan Apple Uygulama Mağazası’nın yanında çok küçük kalmakta ve 700,000’lik rakam Google Play’in sahip olduğu uygulama sayısı ile aynı.

Zuckerberg'ler Kendi Silahlarıyla Vuruldu!

YORUMLAR