Microsoft, Wunderlist'i Satın Aldı

Microsoft, Wunderlist'i Satın Aldı

Microsoft, mobil verimlilik uygulamaları için yaptığı satın almalara devam ederek, bu kategorideki krallığını sürdürmek istiyor.

Wall Street kaynaklı habere göre Microsoft, yapılacaklar listesi uygulaması ile popülerleşen Wunderlist firmasını satın alarak bünyesine kattı. Firmanın gerçek adı 6Wunderkinder fakat yaptıkları başarılı Wunderlist uygulaması nedeniyle herkes onlara Wunderlist olarak hitap ediyor.

Microsoft ve Wunderlist taraflarından satın alma işlemi ile ilgili herhangi bir resmi açıklamama gelmemesine rağmen tahmini satış değerinin 100 ile 200 milyon Dolar arasında olduğu da internete sızan haberler arasında yer alıyor.

Bu satın almayla birlikte akıllara gelen ilk soru ise Microsoft'un Wunderlist gibi bir yapılacaklar listesi uygulamasından nasıl faydalanacağı. Daha önce bu kategoride satın aldığı uygulamaları Outlook'a entegre eden ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan Microsoft, en son satın aldığı Acompli uygulamasını da aynı şekilde Outlook'un Android ve iOS uygulamalarına entegre etmişti. Fakat getirisinin aynı oranda olduğunu söylemek biraz zor.

Zaman içerisinde göreceğimiz değişikleri takip ederek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bakalım Microsoft yapılacak listesi hazırlama uygulaması Wunderlist ile neler yapmayı planlıyor?

NVIDIA GeForce GTX 980i Duyuruldu

YORUMLAR