Microsoft Xbox 720 Çıkış Tarihi ve Fiyat Söylentileri

Microsoft Xbox 720 Çıkış Tarihi ve Fiyat Söylentileri

Yeni nesil oyun konsolları ne zaman çıkacak bu bir bilinmez ancak bilinen bir gerçek var oda sürekli olarak bu konsollar için ortaya atılan söylentiler. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan yeni Xbox ve Kinect projelerini hatırlayacaksınız. Sadece bir söylentiden ibaret olduğunu düşündüğümüz bu bilgilere öncelikle göz atalım.

Sızdırılan bilgilere göre yeni Xbox için tam 56 sayfalık bir doküman bulunuyor ve bunların her biri kelime kelime sızdırılmış durumda. Bu doküman da yer alan bilgilere göre muhtemel adı Xbox 720 olarak adlandırılan konsolun ayrıca yeni bir aparatı da bulunuyor. Kinect V2 ile birlikte satışa sunulacağı söylenen konsolun fiyatının ise 299 dolar olarak belirlenmesi dikkat çekiyor. Ve konsolun 2013 yılı içinde çıkacağı söyleniyordu. Bunların yanı sıra günümüz nesline fark koyacak bir yenilik niteliğinde olan Kinect gözlük projesi bulunuyor. Kinect gözlük ile konsolumuzu uzaktan kontrol edebilme şansına sahip olacağız ancak bunun nasıl kullanılacağına dair bilgiler bulunmuyor. Bunların hiçbiri gerçeği yansıtmayan bilgiler çünkü Microsoft cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı sürece çıkan bu tür haberler bir söylentiden öteye gidemeyecek. Ayrıca bu bilgilerin Microsoft’un hukuk bürosunca kaldırıldığını söylemekte fayda var.

Bu gibi durumlarda sessizliğini koruyan Microsoft sonunda konuştu. Konuştu ancak yine sır dolu bir açıklama ile akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Yapılan açıklamada bu sızdırıldığı iddia edilen bilgiler ne yalanlandı nede doğrulandı. Yalanlanmaması Microsoft’un bu gibi planlara yer verdiğini işaret ediyor. Doğrulanmaması konusunda ise zaten henüz böyle bir şey beklemek yersiz olurdu, çünkü E3 2012’de herhangi bir duyuru yapmayan Microsoft böylesi bir gelişme ile yeni konsoluna dair ilk sinyalleri vermez.

Gelelim yapılan açıklamaya, açıklamada şu kelimelere yer verildi;

“ Çıkacak olan yeni konsolumuz için sabırsızlanan müşterilerimizi görmek bizleri çok heyecanlandırıyor. Ve böylesi bir talep ile karşılaştığımız için çok memnunuz. Ancak şuan için bu durumda var olan konsolumuz Xbox 360 sahibi olmak en mantıklı olanı. Kinect teknolojisi sayesinde Xbox 360 konsolunun ömrü uzadı. Elbette ilerisi için planlarımız fikirlerimiz var ve olacak ancak şuan için paylaşabileceğimiz şeyler yok. Umarız ileride karşınıza yeni haberler ile çıkacağız. “

Yapılan açıklama bu şekilde ne bir doğrulama var nede bir yalanlama, Microsoft’un tavsiyesine uyup Xbox 360’ın nimetlerinden faydalanmaya devam etmek en mantıklısı gibi görünüyor. 

YORUMLAR