Microsoft, Xbox Almak Yerine Evsizlere Yardım Yapan Çocuğu Unutmadı

Microsoft, Xbox Almak Yerine Evsizlere Yardım Yapan Çocuğu Unutmadıı

ABD'de yaşayan 9 yaşındaki Mikah Frye adındaki bir çocuk, Noel'de Xbox One almak yerine, yaklaşık 300 dolarını evsizlere battaniye bağışlamak için kullanmaya karar verdi. 

Sadece 9 yaşında olmasına rağmen, ömür boyu sürecek bir insanlık dersine imza atan Frye, soğuktan donmak üzere olan evsizlere harika bir Noel hediyesi verdi.

Biriktirdiği 300 dolarını evsizlere battaniye bağışlamak için harcayan çocuğun bu iyiliği, Microsoft'un da gözünden kaçmadı. Frye'nin bu cömertliği karşısında kayıtsız kalamayan şirket, içinde Xbox One'ın ve çeşitli oyunların da bulunduğu koca bir hediye paketini 9 yaşındaki çocuğa verdi. 

Ohio'daki Beachwood Place Mall alışveriş merkezi çalışanlarının yaptığı sürpriz karşısında Frye'nin mutluluğu ise görülmeye değerdi.

Xbox Almak Yerine Evsizlere Yardım Yapan Çocuk

Frye'nin büyükanesi Terry Brant sürprizi öğrendiğinde torununun kendisini aradığını söyleyerek, "Telefonda ağlayarak beni aradı ve inanamadığını söyledi. Bu, paha biçilemez bir mutluluktu" ifadelerini kullandı.

Bir konsola 300 dolar harcamak yerine, 60 battaniyeyi Topluluk Acil Sığınmaevi Hizmetleri'ne bağış yapan Frye, aslında evsizlerin yaşadıkları zor zamanlara hiç de yabancı değil. Frye'nin büyükanesi Brant, Mikah'ın ailesinin daha önce zor zamanlar yaşadığını ve evlerini kaybetmek zorunda kaldıklarını söylüyor.

Frye'nin annesi Sara Brown, "Yaklaşık üç yıl önceydi, aile olarak bazı maddi sıkıntılar yaşadık ve evimizi kaybettik. Yaşamak için yeni bir yer bulana kadar birkaç hafta Acil Sığınmaevi Hizmetleri'nde kaldık. Bu nedenle Frye, evsizlerin yaşadığı zorlukları anlayabiliyor" ifadelerini kullandı.

Frye'nun yardıma muhtaç insanlara verdiği battaniyelerin her birinde kendi yazdığı bir de not bulunuyor:

"Geçmişte bana da bir battaniye vermişlerdi, ama onu bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden kendi battaniyelerinizin olmasını istiyorum... Bugün kendi evimde yaşıyorum ve bir gün sen de kendi evinde yaşayacaksın.
Arkadaşın Mikah."

Biz de bu harika davranışı için güzel kalpli Frye'yi kutluyoruz ve her daim mutlu olmasını diliyoruz!

YORUMLAR