Microsoft, Xbox Music'e Üyelik Sistemi Getiriyor

Microsoft, Xbox Music'e Üyelik Sistemi Getiriyor

Microsoft uzun süredir ücretsiz olan Xbox Music servisine 1 Aralık'tan itibaren paralı üyelik sistemi getiriyor. Şirket Xbox müzik yayını servisi için bundan sonra aylık ücret talep edecek.

Microsoft ücretsiz olarak işleyen ve reklam yayını destekli servisinin çalışma sistemini neden değiştirdiği konusunda bir açıklamada bulunmadı, ancak firmanın ilgili blog sayfasında Xbox Music'in daha çok müşteri odaklı üyelik ve kaliteli müzik yayını için odaklandırılması hakkında bir not yer alıyor. Çıkışından bu yana defalarca güncellenen Xbox Music, Xbox One oyun konsolu ve son işletim sistemine sahip Windows Phone akıllı telefonlarda hizmetini sürdürüyor. Ancak maalesef sosyal medya tabanlı yayınlar veya Spotify gibi müzik servisleriyle yarışacak derece bir hizmet sunamıyor.

Xbox Music servisini sürdürmeniz için artık aylık olarak 10 dolar ödeyeceğiniz Xbox Music Pass üyeliğini satın almanız gerekli. Xbox Music ilk olarak Windows 8 ile birlikte 2012 Ekim ayında çıkmıştı ve işletim sistemini çalıştıran her cihazda bulunuyordu. Kullanıcılar için üç farklı seçenek sunan Xbox Music ile ya kendi satın alacağınız şarkılarla arşivinizi genişletiyor, ya ücretsiz olarak kullanıp PC'de sınırlı şarkı arşiviyle reklamlı yayın hizmeti alıyor ya da aylık yine 10 dolar vererek servisi tam olarak kullanabiliyordunuz. Şimdi ise görünüşe göre artık tek bir seçeneğimiz kaldı.

Microsoft yeni sisteme geçmeden önce parayla şarkı satın almış kullanıcıların şarkılarına hala Windows PC, tablet veya telefonlardan ulaşabileceklerinin de altını çiziyor.

Kingdom Wars, Steam'de Ücretsiz Olarak Yayınlandı

GTA: San Andreas, Xbox 360'a Geliyor Olabilir

YORUMLAR