Microsoft, Xbox One S İle Japonya'da İstediğini Alamadı

Microsoft, Xbox One S İle Japonya'da İstediğini Alamadı

Dünya pazarında Playstation ile büyük rekabet içerisinde olan Xbox, yeni konsolu olan One S ile Japonya'da istediği satışa ulaşamadı. Japon oyuncularının Xbox'a büyük merakı olmasına rağmen, Sony ve Nintendo kendi ülkesinde Microsoft'a şans tanımadı.

Her ne kadar Japonların oyun tarzı Avrupa ve Amerika’yla pek uyuşmasa da, bu ülkede önemli bir oyuncu potansiyeli olduğu bir gerçek. Japonya’daki bu pazardan yararlanmak isteyen Microsoft’ta Xbox One S ile mağazalarda boy gösteriyordu. Ancak yeni gelen bir raporun verilerine göre, Japonya’daki Xbox One satışları haftalık olarak 50 ile 100 arasında değişiyor. Bu satış verisinin, Nintendo’nun hayal kırıklığı yaratan konsolu Wii U’dan bile az olduğu belirtildi.

Tabii ki dünya pazarında Xbox'un pek çok seveni bulunuyor. Fakat Asya kıtasının büyük bir oyuncu kitlesini oluşturan Japon pazarında iş yapamayan Microsoftsatışlarını arttırabilmek adına artık başka yollara da başvuruyor. Örneğin; Xbox One S’i oyun konsolu yerine HD Blu-Ray oynatıcı olarak satıyor. İşin garip yanı ise, konsol için hazırlanan kutuda, "süper ucuz ve oyun da oynayabilirsiniz" gibi ifadelerin yer alması. Yani Microsoft şirketi, Xbox konsolunu insanlarda merak uyandıracak şekilde satmayı hedefliyor. Ancak Microsoft'un bu politikası da işe yaramazsa, Japon pazarından çekileceği söyleniyor.

NBA 2K18'in Demosu PlayStation 4 ve Xbox One İçin Çıktı

Xbox One X, EGX Fuarında Sahneye Çıkıyor!

YORUMLAR