Microsoft, Xbox One'la İlgili 3 Büyük Geri Adım Attı

Microsoft, Xbox One'la alakalı geri adım atarak 3 büyük değişikliğe gidiyor.

Microsoft, Xbox One'la İlgili 3 Büyük Geri Adım Attı

Microsoft, Xbox One'da büyük değişikliklere gidiyor. 7'den 70'e herkesin eleştirdiği konularda geri adım attı. Tartışma yaratan 3 büyük konuda da değişim yapılması gerçekten hiç beklenmeyen bir gelişme olarak karşımıza çıktı. İlk olarak; daha önceden sizinle paylaştığımız saat başı yapılacak online kontrol ve 24 saat sonunda online olunmazsa Xbox One'ın oyun oynatma özellikleri gidiyordu, işte artık bu olmayacak. Yapılan açıklamaya göre Xbox One online check özelliği kaldırıldı.

En büyük tartışma konularından ikincisi ise 2. el oyun konusuydu. Xbox One için bir oyun aldığınızda o oyun sizin adınıza kayıt edilecek ve daha sonra birisine ödünçe verdiğinizde veya sattığınızda bu size ekstra ücrete tabi olabilecekti. Artık Böyle bir şey de olmayacak. Eskiden oyunlarınızı nasıl paylaşabiliyorsanız, yeni nesilde de aynen devam edeceksiniz. 

Bu kadar geri adım attıktan sonra bari bir 3. sıkıntılı konuyu da değiştirelim tam olsun diye düşünen Microsoft yetkilileri, Xbox One bölge kilidi özelliğini de kaldırdılar. Toplamda atılan 3 tane geri adımın hepsi oyuncuların yararına oldu. Microsoft'un aklı başına gelmiş gibi gözüküyor. Çünkü bu özelliklerini değiştirmeselerdi açıkçası Xbox 360'ta sahip olduğu oyuncu kitlesinin büyük bir kısmını yeni nesilde Playstation cephesine kaptıracaklardı. Kararı alan Microsoft yetkililerini tebrik etmek lazım.

Xbox One'ın kalan tek sorunu Kinect 2.0 oluyor. Xbox One'ı aldığınızda kutu içeriğinde olan dolayısı ile kullansanız da kullanmasanız da satın almak zorunda olduğunuz ve fiyatı kabartıp 500 dolara çıkartan Kinect'e de bir çözüm üretirlerse Microsoft bizden bir tebrik daha alacak.

Xbox One Oyunlarının Tam Listesi

YORUMLAR