Microsoft, Yeni Bir Güncelleme ile Birlikte Denetim Masasını Kaldırıyor!

Microsoft, Yeni Bir Güncelleme ile Birlikte Denetim Masasını Kaldırıyor!

Masaüstü işletim sistemleri arasında en çok tercih edilen yazılım şüphesiz Microsoft'un ürettiği Windows serisi. Dev teknoloji şirketi, Windows 10 ile birlikte kullanıcıların henüz hazır olmadığı büyük değişiklikleri aktif hale getirmeyi planlıyor.

Windows 10, Microsoft'un en güncel masaüstü işletim sistemi olarak biliniyor. Henüz çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmese bile Windows 10 kullanıcıları yeniliklerden oldukça memnun. Microsoft ise işletim sisteminin yeni sürümünü tüm bilgisayarlara yükleyebilmek için elinden geleni yapıyor. Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme imkanı bile sunan şirket, yeni bir güncellemeyle birlikte Windows 10'u alışılmışın dışına taşıyacak.

Windows 8 ile birlikte başlat butonunu kaldıran ve büyük bir farkındalık yaratan Microsoft, Windows 10'un yeni güncellemesiyle birlikte "Denetim Masası" bölümünü kullanım dışı bırakacak.

Micrososft'un önemli isimleri Brandon LeBlanc ve Gabe Aul tarafından Twitter kullanılarak paylaşılan bu bilgi kısa süre sonra doğruluğunu kanıtlayacak gibi. Çünkü Windows 10'un tüm özellikleri "Ayarlar" bölümünden rahatlıkla yapılıyor ve denetim masasına ihtiyaç kalmıyor. Fakat alışılmışın sürekli dışına çıkan Microsoft'un yeniliklerine kullanıcılar zor alışacak gibi görünüyor.

Microsoft'un Düzenlediği Windows 10 Cihazları Etkinliğinde Neler Oldu?

Windows 10 Ürün Anahtarını Nasıl Öğrenebilirim? 

YORUMLAR