Microsoft Yeni Lumia'da Google'ı Kısıtlıyor

Microsoft Yeni Lumia'da Google'ı Kısıtlıyor

Devler yarışında Microsoft pazarı karıştıracağa benziyor. Lumia'nın yeni modellerinde Google arama motorunu öntanımlı yapmanın önünü tıkayan Microsoft, çok tepki alacak.

Mobil pazarında yerini sağlama almaya çalışsa da bir türlü rakiplerini alt edemeyen Microsoft, Nokia ile yeni bir şans yakalamışken, bunu da kaçırmak için elinden geleni yapıyor. Lumia'nın 630 ve 930 modellerinde Google'ı öntanımlı tarayıcı olarak ayarlama seçeneğini kaldırarak piyasaya sürüleceği haberi neredeyse potansiyel müşterilerin hepsini kaçıracak nitelikte. Verge teknoloji portalında iddia edilen doğruysa, tarayıcı denince akla ilk belki de tek gelen marka Google iken böyle bir hataya düşen Microsoft, geleceğini kendi elleriyle tehlikeye atmış olacak.

Avrupa'daki bazı modellerde yer alan ve mevcut Lumia cihazları etkilemeyen fakat Windows Phone 8.1 yüklü yeni Lumia modellerinin desteklemediği söylenen öntanımlı tarayıcı seçeneği, piyasadaki Android ve iOS yüklü cihazlarda bulunuyor. Rakibiyle işbirliği yapmayı seçenlerin çoğunlukta olduğu bir piyasada seçimleriyle şaşırtan Microsoft'un geri adım atacağını öngörüyoruz.

Google'ın Yap-Boz Telefonu Geliştiricilere Dağıtılıyor

Timberman, Flappy Bird'in Tahtına Oturabilecek Mi?

YORUMLAR