Microsoft, Yeni Video Bulut Hizmeti Stream'i Duyurdu

Microsoft, Yeni Video Bulut Hizmeti Stream'i Duyurdu

Microsoft bugün, şirketler için videoları kuruluş içinde ortak bir merkezden güvenli bir şekilde karşıya yükleme, paylaşma ve yönetme kolaylığı sunan  kurumsal bir video hizmeti olan Stream’i duyurdu.

Microsoft Stream ile birlikte gelen en önemli özelliklerden biri, Microsoft'un bulut platformu tarafından desteklenen iki akıllı yetenek, otomatik kopyalama ve yüz aramasının eklenmesi.

Office 365 Video gibi, Microsoft Stream de işletmelerin bağlantı kurma, paylaşma ve öğrenme süreçlerini kolaylaştırmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Kullanıcıların, videolara etiket gibi metadata eklemesini ve doğru videoyu bulmalarını kolaylaştıran yapay zeka hizmeti, Office 365 Groups, Microsoft Teams, Yammer, OneNote, ve SharePoint ile entegre çalışabiliyor.

İşletmelerin ürettiği video içeriklerinin her geçen gün arttığı günümüzde, kuruluşlara videolarını Youtube’a yüklemek kadar kolay olan havuzlu depolama modeli kullanımını temel alan Stream, yaklaşık 1 sene önce duyurulmuştu. Microsoft bu yılın sonuna kadar, Office 365 Video kullanıcılarını da Stream bünyesinde toplamayı amaçlıyor.

Microsfot Stream’in nasıl çalıştığını öğrenmek ve kullanmaya başlamak için, burayı tıklayın.

Microsoft Office'in Masaüstü Sürümü Windows Store'a Eklendi

Microsoft'tan Açıklama: 'Apple Bizi Taklit Ediyor'

YORUMLAR