Microsoft, Yeni Video Düzenleme Uygulaması Story Mix'i Tanıttı

Microsoft, Yeni Video Düzenleme Uygulaması Story Mix'i Tanıttı

Microsoft tarafından Windows 10 işletim sistemi için geliştirilen video düzenleme uygulaması Story Remix’in tanıtımı yapıldı. Yıllardır video düzenleme yükünü sırtında taşıyan Movie Maker’ın yerini yapay zeka desteğine sahip olan Story Remix alacak.

Apple’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü Clips uygulamasına alternatif oluşturan Story Remix’in, derin öğrenme ve yapay zeka teknolojileri sayesinde Clips’ten çok daha hızlı ve gelişmiş olduğu düşünülüyor. Ayrıca Story Remix, iOS ve Android işletim sistemlerinde de çalışabiliyor. Akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafları ve videoları, kendi bulut tabanında muhafaza eden Story Remix uygulaması, Windows 10 işletim sistemi yüklü olan tüm PC’lerde kullanılacak.

Hızlı ve kolay bir şekilde video düzenlemeye zemin hazırlayan Windows Story Remix, bünyesindeki Groove müzik servisi ile oluşturulan videolara müzik eklemeyi olanaklı kılıyor. Ayrıca Remix 3D ve Paint 3D destekleri ile videoların içine üç boyutlu nesneler ve arkaplanlar da eklenebiliyor.

Kullanışlı, pratik ve detaylı video düzenleme imkanlarını bir arada sunan Story Remix’in ne zaman hizmeti gireceği şu an için belirsiz. Ancak Windows 10 Fall Creator güncellemesinin yer alması beklenen uygulamanın bu yılın sonlarına doğru kullanıcılarla bulacağı tahmin ediliyor.

Microsoft: 'Windows 10'u Her Gün Kullanan 300 Milyon Kullanıcı Var'

Mega, Gizlilik Odaklı Bulut Depolama Sistemini Windows 10'da Test Ediyor

YORUMLAR