Microsoft Yeni Windows 10 Güncellemesini Durdurdu

Microsoft Yeni Windows 10 Ekim Güncellemesi

Microsoft, 2 Ekim’de Windows 10 Ekim güncellemesini yayınlamıştı. Ancak güncellemenin yayınlanmasının üzerinden yalnızca birkaç gün geçmiş olmasına rağmen, birçok kullanıcıdan şikayetler gelmeye başladı. Kullanıcılar, bilgisayarlarındaki dökümanlar isimli klasör içindeki bazı kişisel dosyalarının Windows 10 Ekim güncellemesinden sonra silindiğini söylüyor.

Microsoft, Windows 10 Ekim güncellemesini henüz Windows Update üzerinden otomatik olarak yaymaya başlamamamıştı. Bu gelişmelerden sonra yeni güncellemenin Windows Update’e gelişi bir süre daha ertelenecek gibi görünüyor. Çünkü Microsoft, Windows 10 Ekim güncellemesine ait indirme seçeneğini kendi sitesinden bile kaldırdı.

Firmanın sitesinde şu anda indirilebilecek en yeni versiyon olarak eski Ekim güncellemesi yer alıyor ve Microsoft destek sayfasında şu mesaj görülüyor: "Güncelleme sonrası bazı dosyalarının kaybolduğunu belirten kullanıcı şikayetlerini incelediğimiz şu dönemde, Windows 10 Ekim 2018 (versiyon 1809) güncellemesinin dağıtımını durdurduk."

Microsoft güncellemenin dağıtımını şu an için durdurmuş olsa da, Reddit üzerindeki bazı paylaşımlarda 1809 güncellemesini indirmeye yarayan bazı linkler yer alıyor. Eğer bu güncellemeyi test etmek için indirmek zorundaysanız ya da merak ettiğiniz için indirecekseniz, buradan indirebilirsiniz.

Bu yılın başlarındaki ilkbahar güncellemesinde yaşanan sorunlardan sonra Ekim güncellemesinde de sorunlar yaşanması, Microsoft güncellemelerinin itibarı adına hiç de hoş bir durum değil.